Čím srovnat Porotherm

Mám menší stavbu z broušeného Porothermu, vnější nerovnosti cihly jsou v řádu milimetrů. Zateplovat nebudu, chci tedy co nejtenší vnější vrstvu, zakončenou točenou fasádou. Složení tedy bude: Porotherm + "???" + lepidlo s perlinkou + fasáda. Moje otázka zní, čím srovnat tu drobnou nerovnost porothermu. Jasně, normálně by se tam dala vnější omítka 2cm. Jenže nechci to nahazovat, stačila by mi nějaká hmota, která lze natahovat hladítkem, bude to vrstva max 5mm. Co použít ? Lepidlo ? Musí být Flexi, když přes to ještě přijde další vrstva flexi lepidla s perlinkou ? Stěrkovací tmel ?
Odpovědět
https://www.wienerberger.cz/content/d...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vistabuena:

Mám menší stavbu z broušeného Porothermu, vnější …
@vistabuena nejprve bych pomocí brousicího hladítka obrousil větší nerovnosti. Pak penetrace a natáhnout prvni vrstvu lepidla na srovnání nerovnosti. Mě se na to osvědčila dlouhá sadrokartonarska špachtle. Osadit lišty kolem oken, rohové lišty a okapnicky a klasický lepidlo s perlinkou. Pak zase přebrousit otřepy a další vrstvu lepidla. Mě se osvědčilo lepidlo Weber 700.protože má jemnější zrno
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vistabuena:

Mám menší stavbu z broušeného Porothermu, vnější …
@vistabuena Za mňa to nie je dobrá cesta z jedného prostého dôvodu. Jednovrstvové riešenie by malo mať hrubú termo omietku, tak 4 cm, aby sa prekryli a zjednotili lokálne tepelné mosty. Okolo prekladov, okolo okien, nedokonalé spáry medzi tehlami, premaltované spáry, atď. Inak máte fotky? Fakt by ma zaujímalo ako sa dá dosiahnuť s Porothermom odchýlky v ráde mm. Tehly sú brúsené ale iba na výšku. Sused mal porotherm tehly (hlavne tie menšie doplnkové) krivé jak prdel.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@vistabuena Za mňa to nie je dobrá cesta z jednéh…
@roman_ Zapoměl jsem napsat, že to nebude vytápěné, takže tepelné mosty mě nezajímají. Ty Porothermy mírně prohnuté jsou, ale opravdu se vejdu do 5-6mm na celé délce.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vistabuena:

@roman_ Zapoměl jsem napsat, že to nebude vytápěn…
@vistabuena promiňte, já jsem si to popletl se zdivem z ytongu. U Porotherm jsou dost velké nerovnosti.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vistabuena:

@roman_ Zapoměl jsem napsat, že to nebude vytápěn…
@vistabuena Pokud to bude nevytápěné, nehrozí kondenzaca. V tom případě je nejjednodušší nalepit cca 3cm EPS. Tím si srovnáte povrh a na to klasicky perlinku a nějakou finálku. Jednak si tím relativně levně a rychle srovnáte nerovnosti a hlavně je to pružná vrstva. která eliminuje prorýsování spár.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?