Jakou fasádu zvolit na zdivo Ytong 450mm bez zateplení?

28. led 202060

Ahoj,
jakou jste zvolili venkovní fasádu/omítku na Ytong bez zateplení ? Vím, že Ytong přímo nabízí systém na venkovní fasádu - Vnější omítka tepelněizolační.
Nebo jste volili něco jiného na stejném principu od jiného alternativního výrobce ? Jde mi také o to, aby omítkou zůstaly zachované vlastnosti Ytongu.
Díky za typy 😉

• Dovolil bych si zde reagovat na svůj původní příspěvek a obnovit jej. Aktuálně to řeším, tak budu rád, za každý typ a radu. Jak jste řešili u sebe venkovní fasádu s omítkou na Ytong bez zateplení ? Lepidlo/Perlinka/Lepidlo/Omítka nebo nějakou doporučenou Ytongem tenkovrstvou omítku od alternativního výrobce ?

• Dobrý den, akorát řešíme také tento "problém". Jak jste to nakonec vyřešil a co na Ytong použil?

• Dobrý den, dle doporučení Ytongu a konzultace s firmou Sakret jsem jako omítku použil Sakret FPS (https://www.sakret.cz/produkty/omitky/omitky-tenkovrstve-a-stuky/fps-tenkovrstva-sterka-difuzni). Cena byla dosti přijatelná, oproti jiným doporučeným výrobcům 😉. A jako finální fasádu, tak silikon-silikátovou, ale bohužel výrobce si již nepamatuju.

• Sponzor fóra
  • Dobrý den,
    na svém domě mám následující skladbu:
    Ytong 450 -> 2x lepidlo s perlinkou -> Fasáda Open Systém Baumit
    Ytong 450 -> 2x lepidlo s perlinkou -> Kamenný obklad

Ten Open systém od Baumitu je trochu dražší, ale zase by měla perfektně propouštět páry. Kdyžtak se můžete obrátit na jejich technickou podporu.

Ať se vám daří. 🙂
    Kamenné obklady ŘEPA

• @obkladyrepa  Možná mám blbý dotaz... to máte na Ytongu 2 vrstvy lepidla s perlinkou?? To je běžná skladba? 😕 Předem díky za odpověď!

• Zdravím,
    je to myšleno tak, že se dávalo lepidlo - perlinka - lepidlo. Čili jenom 1x perlinka.
    Omlouvám se, blbě jsem to napsal.
    Dávali jsme větší vrstvu lepidla právě kvůli tomu, že máme část fasády obloženou kamenem.

Ať se vám daří. 🙂
    Kamenné obklady ŘEPA

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat