Mohu lepit obklady na hotovou fasádu?

Dobrý večer, zkoušel někdo lepit kamenné obklady (umělý kámen) na již hotovou fasádu? Koupili jsme RD (2 roky starý) ale líbili by se nám tam kamenné obklady - pouze rohy domu, z každé strany asi 25 cm, takže ne nějak velká zátěž. Problém ale je, že dům má již kompletní fasádu a jde mi o to, zda je zkusit nalepit už na hotovu fasádu, nebo dát na fasádu perlinku a dát až potom? Případně nějaké rady prosím? Díky!
Odpovědět
@honzakubelak Jakkoliv to uděláte, bude to vypadat hrozně, protože obklad bude vystupovat jakoby ven. Určitě bych ale šel cestou fasády dolů. Každopádně, nechal bych to bez obkladu. Fotka domu by nebyla?
Odpovědět
@davex No ale obklad většinou vystupuje ven. Určitě, mám v druhém telefonu, večer vložím.
Odpovědět
Ano vystupuje, ale pouze lehce. Tloušťka obkladů bývá běžně ke 3cm. Vystupovat by mohla tak do 5mm. V opačném případě to vypadá hrozně. Obzvlášť na těch rozích co plánujete vy.
Odpovědět
@honzakubelak a nepremyslel jsi nad kamennou dyhou? Je to tenke a lehke. Jenom nevim, jak dlouho to vydrzi 🤷‍♀️
Odpovědět
@kekita o tom jsem nikdy neslyšel, díky za typ, už brouzdám po internetu a vypadá to taky perfektně! 🙂
Odpovědět
@honzakubelak tak jestli to vyzkousis, tak pak rekni-my mame jeste nejaky cas na predelani fasady
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?