Plechový okap - hluk z tekoucí vody

Zdravím. Na RD máme plechové okapy. V rohu domu, kde je zvenčí svod okapu, má dcera pokoj. Všimli jsme si, že když prší, často se budí - v noci jde slyšet tekoucí voda z okapu dovnitř pokoje. Je možné, že když vyměníme okapy za plastové, tento hluk eliminujeme? Děkuji
Odpovědět
@evizna Bohužel ne. A pokud ano, tak naprosto minimálně.
Odpovědět
@evizna z čeho máte obvodové zdi? Já řešil také tento problém u naší novostavby. Máme ale tedy zatepleno. Problém byl v tom, že svody byly nakotveny přes závitovou tyč skrz polystyren až do cihly. Každé kapání tak bylo slyšet uvnitř pokoje. Udělal jsem tedy to, že jsme svody odmontoval, díry zapěnil a koupil speciální hmoždinky na kotvení svodů do polystyrenu. Takto jsem ukotvil svody a vevnitř už neslyšíme nic 🙂
Odpovědět
@petr13 děkuji, to jsem potřebovala slyšet. Dům je taky novostavba, ale nestavěli jsme ho my- přesnou skladbu neznám, ale cihla 30 + 15polystyren. Myslíte, že jde opravit vašim postupem i v tomhle počasí? Děkuji
Odpovědět
@evizna Tak to máte stejné jak já, určitě jde, je to záležitost na hodinu.., ještě tedy kromě hmoždinek je nutné koupit i objímku. Dá se to koupit např zde. https://www.mpl-stavebniny.cz/strechy... https://www.mpl-stavebniny.cz/strechy...
Odpovědět
možná to není váš případ, ale u nás ten hluk zvyšoval zanešený gajgr.
Odpovědět
@petr13 paráda, moc vám děkuji! @martinam76 tím to myslím nebude, spíš tím ukotvením jak psal Petr výše, ale děkuji za reakci! Pro sichr zkontroluji
Odpovědět
Také si myslím, že problémem je kotvení, které přenáší hluk. Řešení by bylo zapotřebí podle konkrétních možností podle váhy a podkladu pro kotvení. Nejprve bych ale zkusil objímku podlepit nějakou gumou, případně použít objímku s gumou.
Odpovědět
@petr13 moc Vam dekuji! Opravdu jste nas zachranil. Urcite to co nejdrive vyzkousim. Volal jsem do dvou specialek na okapy a nikdo nevedel co s tim. Stavebni firma, ktera nam dum postavila nam rikala ze okapy delaji hluk kdyz v nich tece voda. Mame okap hned vedle prosklenych dveri do loznice... Okapy jsou vedene takto - viz obrazek ( to cislo na obrazku neni dulezite... ). Kdyz usiname tak je to hrozne rusivej zvuk a uz jsem nevedel co s tim... Doufam, ze nam pomuze vase rada! Pripadne mate jeste nejaky jiny napad? Dekuji 🙂
Odpovědět
@dawe05 Jak jsem psal, mě tohle pomohlo, tak si myslím, že to na 90% pomůže i Vám. Záleží na množství svodů ale myslím, že se vejdete třeba do 1 tis kč a to už za to stojí. Dívám se, že máte také černé svody, tak můžete použít přesně to jak jsem vám dal v odkaze. Také nechápu proč to ti klempíři nechtějí dělat, přitom by s tím měli i mín práce, nemusí nic vrtat. Hold prostě si myslí, že když něco dělají nějak celý život, tak že to dělají správně.
Odpovědět
@petr13 urcite vyzkousim 🙂 Jeste se zeptam na ty stare "diry" nebo srouby, ktere tam zustanou po klempirich. Myslite, ze kdyz bych to namontoval tesne pod nebo tak, ze to neskryje hlavicka sroubku? V odkaze je videt, ze sroub s hmozdinkou ma na konci takovou cepicku... Nebo mate nejaky jiny lepsi trik aby to nebylo vubec videt ( ty srouby / dira? Nekde jsem videl jenom ty objimky, ktere drzi okap, ze na sobe meli jeste gumu... nezkousel jste to nahodou take? Neco takoveho --> https://www.ventilator-ventilatory.cz... Dekuji 🙂
Odpovědět
@petr13 tak je logické že to tak kotvit nechtějí já se jim nedivím ty hmoždinky drží jako že drží stačí rána do svodu atd a už je to volné známé děti. Nikdy bych tak svody nechytal.
Odpovědět
@edison101 u mě to teda bylo spíš naopak. Právě že od nich to vůbec nedrželo a celý svod se kymácel. Narvali tam 25 cm natloukací závit. Ani to nedali na chemickou kotvu (což tedy vlastně bylo pro mě jedině dobře, protože by se mi to pak hůř dávalo pryč). Je jasný že tak dlouhý trn bude mít nějakou vůli. Tedka se mi svod ani nehne, ani při velkém větru. Možná jste použil nějaké jiné hmoždinky nevím. Tyhle jsou dělané speciálně pro svody.
Odpovědět
Článek se načítá
@dawe05 já bych doporučil ty staré šrouby vyndat, tedy pokud to jde. Já jsem je normálně vyndal, díru jsem poctivě zapěnil a pak jsem myslím tu hmoždinku všrouboval kousíček od stejného místa. Ona ta hmoždinka byla asi 2x širší. Ano a ta čepička skryje okolí. Má cca 4 cm průměr. Jde o to, že pokud tam ten šroub necháte tak je to vlastně tepelný most. Což je druhá věc, že kromě hluku je to velký tepelný most, pokud je to na ten trn.
Odpovědět
@evizna mate to co psal petr take vyzkousene? Fungovalo vam to? Je po hluku klid? Diky 🙂
Odpovědět
Jedna věc je omezit přenášení (již vytvořeného) hluku, druhá věc je eliminovat samotné vytváření hluku. U mě jej primárně vytvářel okapový žlab (pod taškami), byl to takový potůčkový zvuk při větších srážkách. Ten se značně omezil jak jsem do poloviny (blíže k svodu) vložil zbytek drenážní trubky (černé dn100 - není zespoda vidět) a svody jsem ladit nemusel. Jen tedy gajgr musí být kvalitně podsypaný. Stromy kolem moc nemám, takže nějaké zanášení/zacpávání se nekoná a je ticho 😉
Odpovědět
@petr13 takhle já to na svody nikdy nezkoušel ale ze staveb vím jak to drží furt je to jen v polystyrenu když vám dá někdo ránu do svodu tak se to uvolní. Třeba jak já dělám hromosvod tak ve výšce to chytám do polise ale u tebe ochranou trubku dávám až do zdi. Osobně se divím že se to tak přenáší já mám svod prakticky u hlavy ukotveny do stěny a nevím ze by pršelo ikdyž je přívalak.
Odpovědět
@wacko dekuji za komentar... nemate prosim nahodou foto? Jako lajk bych hned lepe pochopil jak to mate udelane.. 🙂 Dekuji
Odpovědět
@dawe05 Teď v zimě se ke střeše nedostanu ale nasimuloval jsem to ze zbytků v garáži. V reálu jsem použil černou drenážku aby nebyla vidět.
Odpovědět
@wacko ted uz to chapu... skvele... Moc dekuji za fotku!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?