Přetažení rámů oken zateplením EPS. Prosim poraďte!

Profilova fotka
Dobrý den, stavíme přístavbu k RD, větší garáž a víceúčelovou místnost. Nebude to typicky obytná záležitost, ale spíše garážodilna plus ještě jedna místnost na občasné přespání hostů a malá posilovna. Není to vůbec propojené s obálkou RD, je to jen těsně u sebe. Samozřejmě i z tohoto důvodu nemáme takové nároky na tepelné ztráty apod. Složení stěn je 250 Heluz a 10cm EPS. Místnosti se budou jen občas temperovat, když zrovna uvnitř někdo bude, jinak max.nezamrzná teplota. A co já blbec jsem neudělala. Když začali lepit EPS , řekla jsem fasádnikum, že chci rámy oken (trojsklo) překrýt z estetických důvodu spíše méně. Oni na to, že normálně dělají 2-2,5 cm plus apulišta. A já jim řekla, že bych chtěl jen 1,5 cm plus apulišta, pokud to ničemu nebude vadit. Oni že ne, že je to v pohodě. Jenže to neřekli stavbyvedoucímu, až už měli okolo oken hodně práce hotové a stavbyvedoucí nám teď řekl, že tepelné parametry tak můžou být trošku horší, že mělo být těch 2-2,5 plus apulišta. Ale že prý zase u garáže/dílny to tak vadit nemusí, že to není trvale vytápěný prostor atd. U oken jsou z obou stran pásky dle normy, jsou již i vzorně nalepené přes připojovací spáry a přes ně je tedy to menší přetažení 1,5cm plus apulišta Co myslíte?? Je to překrytí 1,5cm plus apulišta na garáž/dílnu fakt tak moc málo?? V čem to může prakticky vadit?? Kolik cm EPS máte přetaženo vy? My na RD máme také málo - jen 2cm plus apulišta a je to úplně v pohodě a ničemu to nevadí, aspoň zatím. Díky moc za názory!
Odpovědět
To jako fakt jste sem napsala tak dlouhý příspěvek kvuli 0.5 cm překrytí ramu okna na fasádě garáže? 😄 Spíš bych resil zatepleni stropu, tam unika nejvíc tepla.
Odpovědět
@kikiwhite Moc to řešíte. Píšete, že se jedná o garáž a další mistnost. Nevím jaká budete mít garážová vrata, ale okna se snažíte mít dokonalá, ale už neřešíte tu "díru" v podobě garážových vrat....
Odpovědět
Profilova fotka
@petr13 Já bych to nepsala a byla v pohodě, kdybys tím nepřišel sám ten stavbyvedoucí. ..😁 A také jsem pochopila, z toho co rikal, že každý půl cm zde hraje roli. Proto se ptám, možná blbě, ale od toho je toto fórum, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@cyklos No, mně tak nejde o ty úniky a tak, ale spis, aby se u oken třeba nedělala plíseň, hlavně v té druhé místnosti, kde občas někdo na chvíli nekdo bude (posilovna, nouzový pokoj pro hosty apod.). Ale zas oboje pásky tam máme, tak snad to bude v tomto OK..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?