Sokl a divný pruh na fasádě - jak skloubit?

Profilova fotka
Prosím o radu, jak byste vyřešili tohle.. Máme divně udělanou fasádu, nechali nám tam nedotažený pruh fasády cca 15 cm. Pod tím je sokl, na který je potřeba něco dát a taky něco dát i na ten pruh na fasádě. Bude vypadat divně na soklu marmolit (sokl bude v podstatě skrytý, protože tam bude kačírek a ze soklu bude vidět možná cca 5 cm). Přijde mi divné dávat marmolit i na fasádu, nikde jsem ho na fasádách neviděla, vždy jen na soklech. Tak jsem přemýšlela dát na ten kousek soklu pod fasádou marmolit a na ten pruh cihličky v přírodní barvě.. Ale fakt nevím, jestli je vhodné to takto kombinovat.. Divný pruh na fasádě- viz fotky. Díky za vaše postřehy a připomínky
Odpovědět
Obávám se že to fasádníci nenechali jen tak že se jim nechtělo. Není náhodou něco v projektové dokumentaci? Ten detail okolo soklu je celkem důležitý z hlediska izolace a měl by být v projektu rozpracovaný.
Odpovědět
Nemáte v projektu, že budete navyšovat terén okolo domu a budete potřebovat hydroizilaci? V jednom fóru to řešil skunkos, ten pruh jako vy také zadělal marmolitem. Rozhodně bych dala marmolit, cihličky mi vyjdou jako vyhozené peníze a upřímně, marmolit se vám tam bude i lépe udržovat. Když vyberete spr@vný odstín, aby pasoval k fasádě, tak to bude super vypadat.
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak nejspíš to nějaký důvod mělo, ale ani manžel, který to tenkrát s firmou všechno řešil, už neví proč to takto udělali.. Zkusíme ještě zapátrat v projektové dokumentaci, díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa to je přesně ten pruh na této fotce jako u nás :-) Ano, hydroizolace na soklu nebyla udělaná, dodělávala se až teď, terén se bude navyšovat. Já jsem jen marmolit nikdy neviděla na fasádě, vždycky na soklech, tak mi to přišlo divné ho dát na fasádu. Ale asi se to tak může udělat a je dost dobře možné, že ten pruh tam je z tohoto důvodu.. Díky, zkusím se podívat ještě na Skunkose
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?