Venkovní fasáda nezatepleného Ytong lambda 450, co je správně?

16. led 202190

Prosím o radu pouze lidi, kteří mají opravdu zkušenosti, o tom, že to "musí dejchat" apod. už jsem se načetl dost 🙂

Řeším skladbu venkovní fasády a sešly se mi dva názory řemeslníků:

1) penetrace -- perlinka, lepidlo -- druhá vrstva lepidla -- silikonová omítka

2) penetrace -- stříkaná váponocementová lehčená omítka Maxit 190 sfl s výztužnými vlákny bez perlinky(pouze kolem oken) -- stěrka pod finální vrstvu -- silikonová omítka

Dle technologického postupu Ytong je správně varianta č.2.

Díky

• Teď řeším úplně to samé, pro co si se rozhodl?

• Taky jsem teď nad tím uvažoval, půjdu asi cestou omitky od Ytongu

• Jdu nakonec do tepelněizolační přímo od Ytongu

• Sponzor fóra
  • Zrovna se na to chystáme a zvolili jsme postup 1. Také mame lambdu 450.

• Taky bych šel do omítky od ytongu, ale říkal jsem si strojně, což omítka umožňuje...nebo případně nějakého člověka, co s tím umí...Budete si to dělat sami, nebo bude dělat firma?

• @jirijozak  Cely dům stavím sám, tak tu třešničku, jako je fasáda si taky nechám pro sebe 😀😀

• Zdravím, když jste vybrali omítku přímo od ytongu jak jste postupovali? Udělali jste vrstvu omítky do toho dali perlinku a zatáhli další vrstvou omítky. Pak výrobce doporučuje už jen penetraci a nějakou finální omítku. Tady je pro mě kámen úrazu a nemůžu nic vybrat. Co jste udělali jako finální úpravu vy?
    Díky Z.

• Jen taková myšlenka k zamyšlení se..

pokud řeším, aby mi dům "dýchal" a zavrhnu tedy postup: lepidlo x perlinka x lepidlo a půjdu cestou omítky od ytongu a pak to stejně zavřu silikonovou fasádou..?

• @specnaz84  , @cisi_  zeptám se máte už hotové vnější omítky a fasádu, zvolily jste tedy omítku od Ytongu tepelněizolační a jaký druh fasády jste zvolily?

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat