Zaklopení - podbití před zateplením?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na postup zateplení/zaklopení pro podbití. Momentálně zatepluji dům polystyrenem síly 14cm. Na štítových zdech bych potřeboval poradit, zda zateplit až k difůzní fólii nebo nejdříve nachystat zaklopení (z OSB desky) pro podbití a zateplit pouze k záklopu. Nemohu totiž najít detail jak provést záklop v případě jako mám já viz foto. Střecha je přesazena cca 45cm před dům. Nyní mě napadli 2 varianty a nevím která je správná - první je, že ke zdi přišroubuji rovnoběžně s krokví střešní lať a k ní přišroubuji OSB desku, na ni potom přišroubuji palubky (zateplení by bylo dotaženo k OSB desce). 2 Varianta je, že bych zateplil až k difůzní fólii a poté bych musel vymyslet nějaký rám, který by nesl podbití aniž by byl přišroubován k fasádě. Může prosím někdoporadit s řešením tohoto detailu. Předem děkuji.
Odpovědět

Odpovědět
Profilova fotka
My máme v projektu zateplení až pod střechu k fólii, ale máme bungalov, takže OSB pak připevníme normálně k vazníkům. Nemáte to v projektu třeba v řezu?
Odpovědět
@xhex Bohužel nemám. Tak jak to popisujete to budu provádět ze stran kde není štít.
Odpovědět
Profilova fotka
@radekbk tak třeba někdo kdo má sedlovou střechu a vyzděnej štít poskytne detail nebo poradí. Já bych teda na ten přesah vazníků dala na kraj a k zateplení lať a to bych pobila latěma nebo OSB
Odpovědět
Jel bych zateplením až k fólii. Vezmi si, že nezateplené zdivo je tepelný most jako prase. Byla by škoda nechat toto místo odhalené (myšleno nezateplené), aby ti tady zeď prochladla i pod tu izolovanou část. To podbití pak bude docela lehounké, ne? Co třeba do zdiva navrtat díru na PVC trubku, tu zapustit na chemickou kotvu na délkou na úroveň konce izolace, izolaci pak na ni navléknout a do ní si už zase na kotvu či pěnu dát závitovku a k ní už na izolaci přišroubuješ lať (trubka kvůli přerušení mostu, tak z jedné třetiny bych ji unvitř vypěnil). A nebo si jen přes latě už teď kolmo na zdivo naper hranoly třeba po půl metru, čímž si připravíš takový rošt, pak udělej izolaci i kolem těchto hranolů a po dokončení fasády kontra prkno a na to palubky. Každopádně izolaci bych neošulil a dojel úplně.
Odpovědět
@lukoid Dobrý den, děkuji za návrhy. Zvažuji něco podobného - to je má varianat č.1, kterou bych podle Vašeho návrhu optimalizoval. Já jsem ale při hledání možností řešení mého problému narazil na diskuzi, kde kdosi psal, že lze provést záklop/podbití i bez kotvení na fasádu/stěnu stavby. Bohužel tam nebylo popsáno jak, jen tam byla zmínka o nějakých závěsech ve tvaru trojúhelníku přichycených jen na krokev. Diskuze již byla stará, takže více info tam nebylo.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mikiliki Děkuji za foto - toto je přesně to co jsem hledal.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
@radekbk @mikiliki zateplit a podbít na zateplení nebo podbít a zateplit jen k podbití?
Odpovědět
Profilova fotka
@iamondras já zateplil a pak dělal podbití, potřeboval jsem mít izolant přetažený i přes věnec. Ale dá se dělat i opačně a věnec zateplit v rovině s izolací stropu
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?