Zrnitost fasády?

Dobrý den, prosím o radu jakou vybrat zrnitost omítky? Mám mít samočistící od Ceretizitu. Jenom tu zrnitost pořád nevím. Jde to na zateplení, takže 1,5 minimálně. Líbí se mně i s větší zrnitostí, třeba 2, ale 3 už bych se bála. Takže buď 1,5 nebo 2. Je rozdíl v údržbě, aplikaci atd.? Jakou zrnitost máte vy? Děkuji.
Odpovědět
My mame ciste bilou fasadu, tu nejmensi zrnitost. Zateploval se (vatou) dum asi 35 let stary a fasada mela velke diry - jak se to driv delalo. Takze jsem zavrhla cokoliv s vetsimi kaminky, aby to nevypadalo tak retro. Cely dum jsme chteli modernizovat.
Odpovědět
@puhelin Děkuji moc za odpověď. 🙂 Taky budu mít čistě bílou fasádu, hrozně se mně líbí. Zrnitost máš tedy asi 1,5, že?
Odpovědět
@andrea2412 Ano. Sice mame Baumit Nanoportop, ale zrnitost 1,5 mm stejnou.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme také 1,5, takový standart 😉 máme Weber
Odpovědět
Děkuji Vám oběma za odpověď. Tak já už to asi nebudu měnit. Rekonstruuji starší domeček a bojím se aby 1,5 nebylo moc jemné. Na druhou stranu je to asi nejvíc používána zrnitost a nejmíň se v ni chytá prach a nečistoty. No tak snad to bude ok, jsem z toho nervózní jako sanky v létě. DĚKUJI 🙂
Odpovědět
@andrea2412 Taky máme 1,5 mm. Je to v pohodě. Hlavně nezapomenout, že každá fasáda má svých pár minut krásy denně, když na ní pod určitým úhlem svítí sluníčko 🙂
Odpovědět
Zrovna o víkendu jsme si natahovali 1,5mm, a důvodem byla i menší spotřeba, protože s vyšší zrnitostí vám roste tloušťka té vrstvy a je to pak dražší...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?