100% hypotéka na pozemek + stavbu

Profilova fotka
Ahoj, chceme 100% hypotéku - pozemek + stavba dřevostaby (hrubá přes firmu, zbytek svépomoc). Nevíte, která banka je vhodná? Ve výsledku by měla být stavba nad cenou, pozemek je pod cenou a nezasíťovaný..Jakou banku doporučíte? Děkuji
Odpovědět
Ahoj já řešil přesně tenhle problém akorád místo dřevostavby zděný dům a první byl wusternot chtěli tam strašně papírů a stejnak to nakonec zamítli jako druhá varianta a taky konečná byla hypoteční banka z úrokem 1.99% a 70% zajištěním svépomoci (30% zbývajících bylo díky svépomoci) jestli máte příjem dobrý a nejste v registru tak to jde rychle mi od dodání papírů všech hypotéku schválili za 5 dnů stím že zaplatí pozemek a po udělení stavebního povolení pustí 500 000kč na rozestavěni a pak zbytek po kontrole že byli peníze fakticky investovány a to muj pozemek nebyl zasiťován veškeré sítě vedou v cestě u pozemku chtěli akorád papír o tom že je skutečně stavební
Odpovědět
Co to je akorád?
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme teď taky řešili 100% hypo na pozemek a moc bank to nedělá.. hypoteční, ČSOB, KB. A je to opravdu boj, taky chtěli potvrzení, že je pozemek stavební, samozřejmě odhad (a tam se pa modlíte, aby to vyšlo). Nakonec jsem nabídla částečný ručení bytem a bylo to hned ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici a to jste žádali jen o pozemek nebo celkovou nebo jak přesně? My můžeme ručit bytem, ale ten chceme v průběhu stavby prodat (nebo ve finále..)
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo s těma procentama to nechápu..na kolik jste žádal a kolik Vám dali? Chceme 350 na pozemek (který po zasíťování bude mít minimálně dvojnásobnou hodnotu (je pod cenou), není stavební, ale územním plánem určen ke stavbě (stavět se bude na ohlášku).Takže nejdřív pustili peníze na prodej pozemku, pak tedy 500 000,- na hr. stavbu (případně zasíťování) a pak po návštěvě odhadce další částku? A chtěli zrovna i projekt na dům? Respektovali odhadní cenu od projektanta?
Odpovědět
Profilova fotka
@verulicek88 Žádali jsme zatím jen o pozemek s tím, že budeme prodávat byt (máme kde bydlet jinde). Hned nám nabídli, že se může vzít na byt překlenovací úvěr, tj. půjčí na ten byt, i když ho chcete prodat.. je tam myslím nějaký poplatek a ten úvěr se musí do dvou let splatit, ale po celou dobu se platí jen úrok, ne jistina, takže to není taková hrůza. Pořád ještě to máme v záloze, kdyby se nepodařilo včas prodat. Jinak ohledně toho pozemku.. u nás banka trvala na tom, že musí být částečně zasíťováno anebo chtěla vědět, že máme peníze na zřízení sítí. Kdyby tam nic nebylo, asi by to byl problém
Odpovědět
Profilova fotka
100% hypotéku dostanou lidi s výrazně nadprůměrnými příjmy. Nabízí se také varianta kombinace se stavebkem - nabízí ČS.
Odpovědět
Profilova fotka
@robertad To je taky pravda. Mě docela procházeli účet a dokonce se ptali, kam odcházely různé částky. Chtěli vědět, jestli jsme schopní z vlastních zdrojů zaplatit projekt.. to už jsem toho měla fakt dost a odsekla, že počkám na výplatu a jdu pro projekt ;-) No a pak to konečně schválili
Odpovědět
No pozemek i dům se odhaduje na skutečnou cenu většinou se cena schoduje z cenou na klíč ale svépomoci je jasné že něco ušetříte proto těch 70% je to vlastně 70% zástavní ceny nemovitosti můžete mit i víc sice na úkor úroků ale 100% jsou víc náročné na příjem a co se týče projektu tak jsem si vybral typový dům a poslal jsem odkaz jinak stím pouštěni dalších peněz přesně přijde odhadce přesvědčí se že je proinvestováno a jdou další peníze jinak ja pozemek neměl taky zasiťovaný a přesto se tim moc nezabyvali když žádate na pozemek a zároveň na výstavbu tak to ani moc neřeší spíš by byl problém při financování jen pozemku a co se týče jestli je stavební tak stačí aby byl v aktualním uzemním plánu
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Oživuji diskuzi. Máme hypo na pozemek i stavbu od Hypotéční banky. Chtějí ale po nás totální nesmysl a všichni kolem se diví. Ve smlouvě o smlouvě budoucí nesmí být částka, za kterou se pozemek kupuje. to jim strašně vadí a chtějí to opravit se souhlasem celého zastupitelstva obce, které se schází jednou měsíčně. Tudíž lhůta na zaplacení pozemku nám propadne a pozemek bude fuč. Ten náš poradce je fakt na baterky. Smlouvu tam měl měsíc a až po podpisu smlouvy to dal na právní a ty mu řekli toto. On sám prý jen shromažďuje papíry a tudíž to nečetl. Tento přístup mi fakt přivozuje infarktové situace. Jako kvůli jednomu papíru nepostavit barák je fakt k nasr..... Máte s tím někdo zkušenost? Díky moc
Odpovědět
@mikvik To ale asi nebyl poradce, to byla sekretářka, ne? Dobrý poradce nejenže lejstra čte, ale i tomu rozumí a včas upozorní. Já si nemohu stěžovat.
Odpovědět
Profilova fotka
No jevil se ze začátku v pohodě. Ale při podpisu smlouvy jsme zjistili, že tam část o čerpání peněz na začátek chybí (takže to se bude dělat dodatkem). Po hodině a půl, kdy jsme se opravdu ptali na každou věc, která nás zajímala, tak jsme přistoupili k podpisu. Prý je vše vyřízeno a udělají se jen zástavní smlouvy. No a najednou prý z právního se jim nelíbí papír. Po dotazu, proč na nás na to neupozornil dříve, když mu to tam cca měsíc leží, řekl, že nedělá právnické poradenství. No jako fakt nevím. číslo na právnické oddělení nám prý dát nemůže. Myslím, že kdybychom se s nimi domluvili sami, tak by to šlo lépe. Jsem fakt na nervy :-( :-( :-( :-( :-(
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?