Cena práce je stejná jako cena materiálu. Máte to taky?

Ahoj! Stavíme dům a s hrůzou jsem dnes zjistila, že podle všech faktur jsme dali stejně penez za odvedenou práci a za samotný materiál! tak např - za dlažbu jsme dali dejme tomu dohromady 150 tisíc - z toho jenom 80 tisíc je cena dlažby a zbytek je za položení! ]-( Máte to taky tak nebo jsme jen podle všeho narazili na drahou stavební firmu? 8-( Už chápu, jak je možný, že lidi, co si staví domečky svépomocí, zaplatí za stejný dům o tolik míň peněz!
Odpovědět
třeba u té dlažby - záleží na počtu m2, z tvého příspěvku není jasné, kolik toho máte, takže nemůžu srovnávat. Pokládku jsme měli za cca 170,-/m2 a to jsme měli ze známosti.
Odpovědět
Ta dlažba byla jenom příklad, aby se jasně pochopilo, jak to myslím :) Nebyla jsem si jistá, jestli jde z mého dotazu jasně vydedukovat, co vlastně chci :)
Odpovědět
Naprosto chápu co myslíš, konkrétně u dlažby, nás stála po dlouhém shánění 280/m2 a za pokládku chtějí 300/m2. To jim ale nedám :-D . Musíš shánět buď po šikovných příbuzných nebo známých. Nebo taky je dobrá varianta mít známého, který dělá jako zaměstnanec v nějaké firmě na pokladáku, stavbu, montáž apod a ten to udělá po prac. době jako melouch. Má určitě zkušenosti a cenově bude níž než firma.
Odpovědět
No ono se obvykle říká, že když si to necháváš dělat od firmy, ať počítáš, že to, co dáš za materiál, dáš i za práci, ale je to brané jako sumárum za celou dodávku. U té vaší dlažby mě to přijde nějak moc, ale třeba máte položených hodně metrů, ale na druhou stranu zase mi 80 tis. za materiál, v porovnání s vysokou cenou za práci (musí to být asi hodně m2), nepřijde moc. V každém případě by vám firma měla dát jasný rozpis a dopředu kalkulaci, kolik si říkají za pokládku a tak. Ono je firma a firma, už jsem se ve svém okolí setkala s tím, že firma obložila obkladačkama 10x10 (takže žádná drahá mozaika) kuchyňskou linku cca 3-4 m2 a naúčtovali si 4,5 tis. Kč 8-( . Pokud musíte koukat na peníze (asi jako většina z nás), je lepší si domlouvat svoje řemeslníky. Já osobně bych si nikdy nepostavila nic na klíč. Zažila jsem to kdysi s jednou firmou a pak nemáš moc přehled a ty řemeslníky neohlídáš, protože oni jsou odpovědní té firmě a ne těm, kteří to ve výsledku platí...
Odpovědět
rehateha: já vím, že zrovna ta dlažba byla příklad, jen když jsi psala o té ceně, tak je to nicneříkající ;-), protože můžete mít málo metrů za hodně peněz a pak ta cena za práci by byla vysoká a nebo můžete mít metrů habaděj a tím pádem je cena adekvátní množství metrů. nechali jste si dělat cenovou nabídku od více firem? Tak nejlíp poznáš, jestli je to ve vašem okolí normální.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Už chápu, jak je možný, že lidi, co si staví domečky svépomocí, zaplatí za stejný dům o tolik míň peněz! Nene :-D :-D :-D Co můžeme si dělame svépomocí. Kdyby to nebylo levnější, tak by si s odpuštěním připadal jako deb*l :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@rehateha Je to vcelku normální, tak nějak to cca vychází. A někdy stojí práce i víc. Jak přesný bude ten poměr, záleží i na ceně zvoleného materiálu :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?