Financování družstevního bytu s převodem do OV

20. pro 201650

Chceme kupovat byt a ten, který jsme si vybrali je momentálně družstevní s tím, že je možné doplatit anuitu a převést ho do osobního vlastnictví. Vzhledem k tomu, že chceme koupi financovat hypotékou, nic jiného než převod nám nezbývá. Jak ale řešit období mezi koupí a skutečným převedením bytu? Ptala jsem se v bance (mbank) a bylo mi řečeno, že družstevní byt nejde zastavit a dokud není v OV, nelze ho takto financovat bez zástavy jiné nemovitosti v OV (kterou nemáme). Máte někdo zkušenosti, jak to vyřešit případně u jaké finanční instituce?

  • Předhypoteční úvěr. Převod do OV je třeba udělat většinou do roka, aby se mohlo na katastr vložit zástavní právo banky.

  • @agtari  Hlavně se ujistěte, že ten převod opravdu jde. Ideálně na družstvu a nechat si to dát písemně. Některá družstva převody dělat nechtějí a pokdu to nemají odhlasované ve stanovách, tak ani nemusí.

  • @atilius  Ono ani písemný příslib není nikterak závazný, takže riziko tam je velké,

  • Sponzor fóra
  • @vladimirsvorba  Já myslím, že záleží, co je ve stanovách o převodu. Pokud tam není nic, tak k převodu vůbec nemusí dojít. Může tam být, i že to musí odhlasovat většina atp. je to rozhodně oříšek.

  • máme právě takové družstvo, sice jen dva vchody,ale protože předseda představenstva, z mě nepochopitelných důvodů, bojkotuje převod do OV, tak se nikdy nenašla vůle většiny si to odhlasovat, jsou tu staří lidé a lidé ne moc se orientující a ti mu věří. chci prodat byt, krásný,ale družstevní a je s tím potíž, nikdo nemá peníze v hotovosti a nechce jen podíl v družstvu. ale stále věřím,že se kupec najde

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?