hypo

21. čvn 202130

Dobrý den. Chtěla sem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti ..chtěli by jsme koupit dům chtějí za něj 2 500 000 Kč je na tom trošku práce takže by jsme chtěli půjčit 3 000 000. A teď jde o to máme našetřené nějaké peníze ale nechceme je dávat na hypo. Aby jsme měli nějakou rezervu. A teď myslíte že nám dají hypo bez vlastích zdrojů a ručit tím domem?...

  • @katerina_blaskova  nemůžete ručit něčím, co nemáte. 100% hypo se nedávají a toto by bylo více jak 100% když chcete i na reko. Najděte si finančního poradce a nechte si poradit.

  • @katerina_blaskova  Pokud jste dostatečně bonitní a dáte do zástavy ještě jinou nemovitost (například byt/dům rodičů), tak vám banka může půjčit i 3 mil Kč a úspory si můžete ponechat.

    Pokud rodiče nepomůžou, pak je to nereálné.

  • Pokud budete mít jako účel hypo koupě+ rekonstrukce, určí se cena budoucí, takže záleží jak válím vyjde odhad. A z toho odhadu vám banka půjčí třeba 80%. Nejde to vzít kupní cena plus co dáte do rekonstrukce, protože tam zase něco vybouráte. Taky může být kupní cena nadhodnocená a odhad může vyjít ještě hůř, pozor na to.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat