Hypotéka na výstavbu RD

Zdravím, momentálně řeším hypotéku na výstavbu RD. Předběžný rozpočet stavby RD mám 6,5 mil. Kč, pozemek mám vlastní. Se započtením ceny pozemku se LTV pohybuje cca 75 %. Na tyto parametry mám prozatím nabídky od 3 bank: Banka 1: 1,90% 5 let fix Banka 2: 1,89% 10 let fix Banka 3: 1,68% 3 roky fix nebo 1,78% 5 let fix Kterou byste doporučili, případně uměl by to ještě někdo lépe?
Odpovědět
Ještě uvádím, že všechny nabídky jsou bez pojištění schopnosti splácet a taky s podmínkou aktivního používání běžného účtu u dané banky.
Odpovědět
Profilova fotka
@mart23 Proč nepíšete jména bank? Mně by to zajímalo. Určitě bych vzal na 10 let 1.89 procent. Máte jistotu 10 let krásného úroku a stejné splátky.
Odpovědět
Profilova fotka
@mart23 Vy si musíte říct, jaké nastavení úvěru bude nejvíce odpovídat vašim plánům do budoucna :-) Pouze ještě upozorním, že když se jedná o výstavbu, měl byste do svého rozhodovací procesu zařadit i podmínky postupného čerpání u jednotlivých bank. Ať čerpáte bez problémů a nedostanete se do fáze, že banka čerpání zastaví.
Odpovědět
Zdravím. Měl bych dotaz ohledně hypotéky na výstavbu RD a hypotéky na pozemek. Před časem jsem koupili pozemek na hypoteční úvěr, aktuálně chceme na tomto pozemku stavět RD. Při žádosti o hypotéku na výstavbu RD chceme konsolidovat hypotéku na pozemek novou hypotékou na výstavbu RD. Bude banka počítat hodnotu pozemku, který zahrneme do nové hypotéky, jako hodnotu našich vlastních prostředků a zahrne do tedy do LTV? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@radek89 Samozřejmě, že i pozemek má vliv na hodnotu LTV, ale pokud je zatížený hypotékou (kterou sice chcete konsolidovat), tak LTV bude zřejmě hodně vysoké.
Odpovědět
@vladimirsvorba Tzn. pokud je hodnota pozemku ca 1 mio a hodnota domu 5 mio, tak při hypotéce 6 mio a 80% LTV vychází hodnota vlastních prostředků na 1,2 mio. Nelze to tedy brát tak, že z 1,2 mio je 1 mio již v rámci pozemku a z "vlastní" kapsy dát pouze 200 k?
Odpovědět
Profilova fotka
@radek89 Když bude budoucí hodnota domu a rozpočet na výstavbu 5 mil Kč a pozemek má hodnotu 1 mil Kč a není na něm žádné zástavní právo, tak při LTV 80 % je maximální hypotéka ve výši 4,8 mil Kč a tolik by vám banka mohla půjčit. Pokud je ovšem na pozemku zástavní právo, tak se ta čísla výrazně mění.
Odpovědět
@vladimirsvorba Děkuji. Pokud tedy na pozemek bude zástavní právo, tak by to mohlo vypadat přibližně jak?
Odpovědět
Profilova fotka
@radek89 Tak napište ty vaše hodnoty 🙂 Alespoň orientačně
Odpovědět
@vladimirsvorba ted nerozumím, jaké myslíte. Hodnotu pozemku a RD jsem psal výše, 1 mio pozemek a 5 mio RD, hypotéka 80% LTV.
Odpovědět
Profilova fotka
@radek89 Jaká je výše té hypotéky na pozemek?
Odpovědět
@vladimirsvorba 800 k je na pozemek, hypotéka je také na 80% LTV.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@radek89 Hodnota zástavy je 6 mil Kč, rozpočet na výstavbu 5 mil Kč. Banka vám půjčí na LTV 80 % maximálně 4,8 mil Kč, z toho 0,8 mil Kč na refinancování hypotéky na pozemek. Na výstavbu tedy musíte mít 1 mil Kč vlastní zdroje. Při LTV 90 % je maximální výše úvěru 5,4 mil Kč, z toho 0,8 mil Kč na pozemek, na výstavbu tedy 4,6 mil Kč. Na výstavbu tedy musíte mít 0,4 mil Kč vlastní zdroje.
Odpovědět
@vladimirsvorba díky za info. Nemáte představu, jestli banky běžně nabízejí 90% LTV.
Odpovědět
Profilova fotka
@radek89 U některých bank lze získat hypotéku s LTV 90 %
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?