Hypotéka teď nebo vyčkat?

Dobrý den.Stále váháme s hypotékou...Min.týden jsem měla nabídku 2,8%. Jde o to,že zatím nevíme,kdy budeme moci začít se stavbou.Lepší varianta bude na podzim,horší na jaře příštího roku.A pořád nevíme,zda vzít teď nebo čekat ješte pár měsíců... Díky
Odpovědět
My máme hypotéku schválenou od září 2018 a zatím ještě nestavíme/nečerpeme, takže ani nic neplatíme. Uvidíme, zda pak stihneme vše vyčerpat do 2 let od uzavření nebo budeme muset prodlužovat.
Odpovědět
@janap26 Jak se bude vyvijet hypo trh tezko soudit, ale uroky posledni dobou spise klesaji... vim, ze tu nekteri vyjednali i 2,2 apod. Jinak pokud jde o cerpani, pocitejte s tim, ze vetsinou musite napriklad do 2 let vycerpat finance. Tak aby vas pak netlacil cas, kdyz si hypo vezmete ted, ale stavet zacnete za rok
Odpovědět
@mitote Na to jsem myslela. Jsou prý i banky, který mají čerpání do 3,5 let.
Odpovědět
@janap26 a nejde jen o čerpání, ale taky uzavření hypotéky, tj. v našem případě dokončení baráku na 100 % a kolaudace
Odpovědět
Po půl roce po uzavření hypotéky se také začíná platit tzv poplatek za rezervaci zdrojů, který je většinou 0,5 procenta z nevyčerpané částky. Tak na to taky myslet, že to něco stojí...
Odpovědět
Profilova fotka
@petr13 Ne u každé banky... Jsme u Hypotečky a mám 2 roky rezervaci zdrojů zdarma.
Odpovědět
@pajapo jsem také u hypotečky (od záží 2018), ale toto tam tedy bohužel máme... to je asi teda nějaká novinka?
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme od ledna 2019... asi je to tedy novinka ;-)
Odpovědět
@petr13 u unicredit se take zadna rezervace zdroju neplati... a to mame u nich hypoteky rovnou dve s odstupem par let
Odpovědět
Profilova fotka
@janap26 V úrokové sazbě žádný významný rozdíl zřejmě nebude, takže zřejmě rozhodující je, jak rychle budete stavět ( s ohledem na čerpání úvěru) a jak jste na tom s příjmy, aby případná změna zaměstnavatele, pracovní pauza nebo příjmy z SVČ nenabouraly plány.
Odpovědět
@mitote 2,2% aktuálně? To by mě zajímalo kde?
Odpovědět
@veronikaka zkus lupu tady na modre strese, nekdo to tu zacatkem kvetna psal, ze si vyjednal takovy urok...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
no mám 2,29 % ale je to na refinancování po 5 letech částka přes 2 miliony. Na klasickou novou hypotéku jsou procenta uplně jinde. Byla nějaká akce v lednu - když mi KB nabídla 1,3 roku dopředu 2,99 % sami se ozvali tak jsem začal shánět a od KB odcházím příští rok. Refinancování mám až za 11 měsíců, ale už letos v lednu jsem to řešil a koncem února podepsal, teď to leží na katastru vše vyřízené a jen čekám na ten datum. Ségra teď staví dům a tuším tam už je to kolem 2,8 - 3 % -(((((
Odpovědět
My jsme minulý týden oslovili KB kvůli hypo (nová, na stavbu) a nabídka byla 2,59% s fixací až 10 let bez dalších podmínek. Raifka dokonce 2,14%, ale fixace myslím jen 3 roky a nutnost životního pojištění. Víc jsme zatím nezkoušeli...
Odpovědět
https://www.e15.cz/byznys/finance-a-b...
Odpovědět
@viados zajímavý, dnešní článek na idnesu : https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci... Tak a kde je pravda? :-D Podle mě zájem o hypotéky klesá, a banky s tím musí něco dělat, protože mají plno nevyužitého kapitálu, proto zlevnují i přes zvýšení úroků u čnb.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?