Je k získání hypotéky na novostavbu potřeba mít schválený projekt?

Profilova fotka
Asi mám hloupý dotaz, ale nevím, kde toto vyčíst: Je ke získání hypotéky na novostavbu potřeba mít schválený projekt - mít už povolení ke stavbě? Nebo stačí vypracovaný projekt? My už máme všechny papíry hotové - radon, souhlasy majitelů sousedních pozemků, souhlas chko,... Jediné, co nám brzdí získání povolení, je chybějící souhlas k užívání příjezdové cesty od majitelky jednoho z pozemků. Nedaří se nám ji kontaktovat... Celé se to neúnosně zdržuje, tak by mě zajímalo, zda můžeme o hypo zažádat i bez "razítka". Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
O hypo zažádat můžete peníze však dostanete až po povolení :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lendavenda
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, ke schválení hypotéky stačí obvykle projekt a rozpočet, k čerpání peněz z hypotéky pak je třeba platné stavební povolení. Ve vašem případě však může být problém s přístupovou cestou, pro banky to může být problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@lendavenda Při vyřizování hypotéky mi stačil projekt, ale pro dokončení schválení a čerpání peněz bylo nutné míti stavební povolení (hypotéka u Komerční banky).
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimirsvorba To tedy asi problém je:) Navíc je situace dosti absurdní: příjezdovou cestu už roky a roky využíváme my i sousedé, jen není v majetku obce, protože přes ni vedou pozemky několika lidí. Všichni už souhlas dodali, jen tato paní se nevyjádřila vůbec. Bydlí přes celou republiku daleko a nevíme, jak z ní souhlas dostat. Posílali jsme jí už dvakrát dopis se smlouvou, přiložili poštovní známku, aby neměla výdaje... Tak nevím, co se dá ještě dělat. Telefon na ni nemáme.
Odpovědět
Profilova fotka
@lendavenda Absurdní to není, vlastnické právo by mělo být nedotknutelné. Čistě teoreticky, kdyby si ta paní ten svůj pozemek oplotila, tak pak by to teprve bylo zajímavé....
Odpovědět
Profilova fotka
No nevím, k čemu by jí byl, když bydlí 300 km daleko. Navíc přes cestu vede jen nepatrný cípeček toho pozemku... Náš dům sice bude brán jako novostavba, ale bude stát na místě stávajícího, 103 let starého domu, ke kterému se po té cestě jezdí už kdovíjak dlouho. Tož asi tak.
Odpovědět
@bajajoe Nám fin. poradce u KB řekl, že na vyřizování (odhad) musí už být stavební povolení. Takže zatím čekáme až bude. Zatím jsme od něj dostali nejlepší podmínky bez vedlejších produktů co podmiňovali ostatní
Odpovědět
Na hypotéku je třeba odhad nemovitosti(dá se i ze studie) čerpání hypotéky je však podmíněno stavebním povolenim
Odpovědět
@spaly nám bylo řečeno, že musí být SP před odhadem. Je pravda že to chtěla jen KB
Odpovědět
@nitro Povolení před odhadem být nemusí.
Odpovědět
Profilova fotka
@jimika @nitro KB v některých případech vyžaduje stavební povolení ke schválení úvěru, v podstatě tedy k vyhotovení odhadu. Ale není to moc časté.
Odpovědět
Článek se načítá
No tohle si banky docela hlídají, protože kdyby se paní just rozhodla, že vám to povolení nedá, tak je ten váš dům bezcený, a tudíš banka by byla taky namydlená. U nás se při vyřizování úvěru dost řešily služebnosti (dříve věcná břemena) na vodovodní přípojku. Nakonec máme v podmínkách, že to musíme vyřídit do půl roku od kolaudace, ale to jen díky známému.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?