Lhůta pro ukončení čerpání úvěru

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost jak postupovat a případně jestli je nějaká šance pro úspěšné prodloužení termínu čerpání? O co jde. Vzhledem k dlouhému vyřizování stavebního povolení a tak nestihneme postavit do stanoveného termínu (36 měsíců). Nyní, když se blíží termín jsme požádali banku (Modrá pyramida) o prodloužení o 6 měsíců a vrátila se odpověď, že prodloužení termínu čerpání je možné, ale musíme znovu projít ověřením bonity a navíc mi tím nedodrží sjednaný fixovaný úrok. Celá hypotéka tak získá nový samozřejmě násobně vyšší úrok. V podmínkách smlouvy jsem toto nikde nevyčetl, našel jsem jenom sazebník, kde je prodloužení zpoplatněno částkou 2.000?- Kč. Máte prosím někdo podobnou zkušenost, anebo přátelskou radu? Když nic jiného, přijde mi návrh od banky krajně nemorální. Předem moc děkuji. K
Odpovědět
A už jste začali čerpat? Stavět jste začali?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od veronikaka:

A už jste začali čerpat? Stavět jste začali?
@veronikaka Ano stavba je již rozestavěna. Úvěr byl čerpán i na nákup pozemku.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od karlosovo:

@veronikaka Ano stavba je již rozestavěna. Úvěr …
@karlosovo Řešila jsem nedávno podobnou věc a bohužel co člověk, to různá odpověď. Nechcete to raději řešit osobně? Přijde mi to divný, že by Vám měnili úrok, když už máte čerpáno. Je pravda, že nám znovu bonitu také ověřovali. Máme klasickou hypotéku u ČS.
Odpovědět
Zdravím my prodlužovali asik 3x a vždy chtěli taky jen 2tis jinak nic. Úvěr máme u Monety. Ten úrok mi přijde jako hloupost. Zkuste se zeptat na piramidě ale u někoho jiného. U Monety jsme také hodně trefily na to že každý nám řekl něco jiného.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od karlosovo:

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost jak postup…
@karlosovo My máme u banky termín dokedy je nutné vyčerpať. Na kolaudáciu tam majú ešte navyše pol roka, nemáte to podobne, že by tam ešte bol čas navyše?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?