Refixace hypotéky do Německa

Zajímalo by mě, jestli s tím máte někdo nějakou zkušenost? Úroky jsou tam lepší a mít tam hypo tři roky, než se úroky u nás dostanou zase na nižší úroveň, by mohlo dávat smysl. Ale nevím, jestli je to vůbec možné a co by to administrativně obnášelo. Díky.
Odpovědět
Obecně je to problém. Zahraniční banky nechtějí přijímat nemovitosti do zástavy. Další rizikový faktor je na straně dlužníka - kurz měny CZK / Euro. Dnes příznivý, ale spočítejte si, jak se odrazí pohyb kurzu v ceně splátky. Předpokládám, že vydělávate v CZK, ale dluh budete mít v Euro.
Odpovědět
@rumcajk jj, to všechno beru v úvahu. Ale úrok je o tolik nižší, že i kdyby euro stouplo na pětileté maximum, tak budu na stejných penězích jako tady. Nicméně, je to pro mě jen zatím taková pracovní hypotéza a hledání dat k tomuhle nápadu 😄
Odpovědět
@atilius bylo by to fajn, ale na finančních diskuzi jsem vyčetl, že je to utopie. Ono proč by to ty banky dělali,když drtivá většina bank působící v ČR má zahraniční matku. Proč by ta matka brala kšefty dceři..
Odpovědět
@rumcajk No, to je jedině, že by každá z těch bank/poboček vykazovala svoje zisky matce a byla hodnocená jen za sebe, tj česká pobočky by pro ní byla taky konkurence. V korporátu to tak často funguje.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius obecně - je to téměř utopie, cizí banky poskytují úvěry Čechům, ale jenom těm, kteří v cizině pracují. Nevím, jestli víš, ale třeba ani u naší banky nedostaneš úvěr, když vyděláváš v EURech. Ač logiku to podle mne nemá, hlavně kdo vydělává v EURech, tak většinou vydělává o dost víc, než kdyby vydělával v CZK, ale banky ti příjem v jiné měně neuznají
Odpovědět
Profilova fotka
Přeji dobrý den, jak už bylo uvedeno, narazíte na několik situací. - objem úvěru bez zajištění je i v zahraničí do určitého objemu peněz, takže pokud je Vaše hypotéka nad 1mil. Kč, určitě bude potřebná zástava/nemovitost, která pokud neleží na daném území, nebude akceptovaná... - budete posuzován, zda máte nějaké "centrum zájmu" v jejich zemi např. práci, rodinu apod. - s předchozím bodem se naráží na příjmy... Umím si představit situaci, kdy pracujete v pohraničí v ČR, ale reálně žijete v zahraničí, a chcete hypotéku v zemi ve které bydlíte, tehdy určitě půjde akceptovat příjem v ČR. Závěrem, chápu Vaši myšlenku, ale nepůjde to realizovat... Pokud se Vám úroková sazba na hypotéce nezdá, klidně mi napište, nebo zavolejte a koukneme na to. Aleš Kafka
Odpovědět
@esmeralda2 Lhářko. Já si vydělávám v EURech a nebyl problém si vzít úvěr u naší banky v CZK (konkrétně ČSOB).
Odpovědět
Prijem zo zahranicia nie je problem, ten banky normalne uznavaju. Problem je zastavovana nemovitost, ktora sa musi nachadzat na uzemi, kde sa berie hypoteka.
Odpovědět
Profilova fotka
@ondtom36 @deto_oesya příjem ze zahraničí obvykle problémem je. Nemusí to být vždy a všude, a i u stejné banky člověk najde různý přístup u různých lidí na různých pobočkách. Nemám zájem dohadovat se na toto téma. Zkušeností je dost.
Odpovědět
@esmeralda2 Napsala jsi, že u naší banky nedostaneš úvěr, když vyděláváš v EURech a banky ti příjem v jiné měně neuznají. Byl jsem při zařizování hypotéky ve třech bankách (ČSOB, ČS, KB - pro porovnání podmínek) a ani jedna z nich s tím neměla problém. Jsi lhářka.
Odpovědět
@ondtom36 Hele, téma mě zajímá, ale tenhle agresivní způsobo diskuze se mi nelíbí.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius @ondtom36 také nemám zájem o tento agresivní způsob diskuse.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ondtom36 zkus se zamyslet nad tím, že tvé zkušenosti nejsou jediné, že i jiní mají zkušenosti a nemusí být stejné jako ty tvoje
Odpovědět
@esmeralda2 Dobře, měl jsem napsat, že nepíšeš pravdu..
Odpovědět
@ondtom36 Trochu slušnosti by neuškodilo...
Odpovědět
Profilova fotka
@ondtom36 přijímám. Jen se trochu zamýšlím nad tím, proč člověk, který vydělává v EURech, si teď bere hypotéku v české bance, když hypotéky v zemích, kde se platí EURem jsou pod 1%, hypotéky v českých bankách jsou ... Jinak cizí banky (ne všechny) akceptují do zástavy i nemovitosti v ČR (ne všechny). Teď nově nevím, ale třeba Sparkasse v Laa akceptovala rezidenční nemovitosti na jižní Moravě, Volksbank u severočeských hranic de facto od Schmilky po Zittau akceptuje nemovitosti v severních Čechách (také si vybírají) Zrovna u ČSOB je to možná novinka, že přijímají příjem v EUR, a nebo je to tak - není to o bance, ale o lidech, co tam pracují a co jsou ochotni pro klienta udělat
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 My jsme to řešili teď nedávno. Máme příjem v eurech a kupujeme nemovitost v ČR. V Německu nám na to hypotéku nikdo nedal - museli bychom ručit nemovitostí, která se nachází v Německu. Maximálně by se to dalo řešit nějakým jiným spotřebitelským úvěrem, ale hypo ne. V Čechách problém s příjem v eurech nebyl, jenom nám ho pokrátili o 85 %, je to banka od banky, ale 100 procent neuznají kvůli kurzovému riziku. Vzít si hypotéku v ČR v eurech jde jen, když se splní určité podmínky. My jsme např. neměli jak prokázat, že je náš bod v zájmu v ČR a máme to pro vlastní bydlení. Banka delší dobu sleduje doslova kde si denně kupujete rohlíky. Je to např. pro lidi co bydlí v ČR, pracují na vyšších manažerských pozicích a plat mají v eurech. Nebo pro pendlery - dojíždějí za hranice, mají příjmy v eurech, ale bydlí stále v ČR.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?