Úrok máme zafixovaný na 5 let, kolik budeme platit?

Profilova fotka
Bereme si úvěr s fixací na 5 let a ve smlouvě je napsáno, že budeme platit minimálně 1,3 násobek předpokládané výše měsíční splátky. Jsem z toho nyní jelen, protože máme úrok, stanovenou i částku, ale čtu tam ještě o nějakém 1,3 násobku? A že anuitní částku úvěru je splatná pouze z vyčerpané části úvěru. Jsem z toho už docela mimo. Počítal jsem s vypočtenou zafixovanou částku a ten 1,3násobek mě tam nějak nepasuje.
Odpovědět
Profilova fotka
@cevepe a kdyz jste to podepisovali, tak jste to nevěděli? nemohli jste se zeptat toho, kdo to s vámi sepisoval? Jinak já moc neporadím...
Odpovědět
Profilova fotka
No já čekal, že když jde o fixaci na 5 let, tak že budeme platit stejnou vypočtenou částku a ne ještě k tomu nějaký násobek. Proto jsem se po tom před tím nějak nepídil do detailu.
Odpovědět
Profilova fotka
@cevepe a máte tam vypsanou přesně částku, nebo jen úrokovou sazbu? Nejlepší bude se zeptat toho, kdo to s vámi sjednával.
Odpovědět
Profilova fotka
Částka, úrok i kdy fixní období vyprší ... to tam je. Nevím proč tam je 1,3 násobek napsaný. Možná to tam být musí a částka, která tam je uvedená, tak zřejmě již bude obsahovat daný 1,3 násobek. Zítra mám cestu do města, tak se tam radši zastavím. Není nic lepšího, než vše sjednat osobně.
Odpovědět
@cevepe neni to nahodou castka, ktera musi byt kazdy mesic pritomna na uctu? My mame myslim ve smlouve, ze na uctu, ze ktereho odchazi mesicni splatka, tak v te dobe tam musi byt minimalne 1,3 nasobek splatky. Jakmile dojde k transakci, je mozno penize vybrat. Ale nevim, mozna jde ve vasem pripade o neco jineho.
Odpovědět
Profilova fotka
@cevepe tak koukám, že každá smlouva je jiná :-) tak neporadím. :/
Odpovědět
Profilova fotka
@cevepe jo od koho vlastně máte hypo, jestli se můžu zeptat?
Odpovědět
Profilova fotka
@cevepe souhlasím s @alcar 1,3 násobek se týká částky, kterou máš mít na účtu, ze kterého ti strhávají platbu hypo. Alespoň my to tak máme, hypo máme u hypoteční banky.
Odpovědět
@lui Jj, my taky máme u Hypoteční banky. ;-) Akorát tohle nařízení mi stále nejde do hlavy, proč to tak musí být...? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar to mi taky zůstalo utajeno :-) ale asi počítají i s pojištěním (nám ho budou stahovat na konci měsíce), nebo možná s nějakými poplatky (máme vše zdarma) takže taky nevím, ale budu s našim hypo poradcem ve spojení, takže se můžu zeptat...
Odpovědět
@lui Kvůli těch poplatků bych to chápala. Ale tak je přece na každém člověku, aby si hlídal, aby tam měl dostatek peněz na splátku a poplatky. Už jen to, že jsme si museli založit účet u čsob se mi vůbec nelíbilo. Ale zas jsme chtěli prachy, tak se nic nedalo dělat... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar souhlasím s tebou, že si to má každý hlídat sám, ale asi ne vždy to lidé takto mají. Možná se tím banka jistí. My jsme museli taky mít účet buď u čsob nebo ery, taky mi uníká, proč musíš mít ten či onen účet, jako kdyby nebylo jedno, kudy tečou prachy... Ale jak píšeš, my potřebovali prachy, tak jsme sklapli uši a založili účet :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@lui my to tak máme u KB taky. A tam máme teda doporučeno jen, že bychom tam měli mít minimálně o jednu platbu hypo víc prostředků. Ale pokud máte jen účet a nemusíte z něho mít určitý počet transakcí, tak je to ještě dobré. A třeba já byla s ČSOB účtem celkem spokojená, když jsem měla účet samostatně.
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n my doporučené transakce nemáme, účtem u Ery budou protékat jen peníze na stavbu,svůj starý účet si nechám na všechny ostatní platby, ať mám přehled :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar Máš pravdu, je to 1,3 násobek, co musí být na účtu. Jen jsem tu formulaci ve smlouvě nepochopil. Jsem také u Hypoteční banka.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?