Žádost o hypotéku či úvěr - žena na mateřské

Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s tím, že jste žádali o hypotéku či úvěr v době, kdy byla žena na mateřské či rodičáku. Chtěli bychom si půjčit cca 500 tis. Kč. Máte někdo zkušenost? Samozřejmě vím, že to záleží na mnoha faktorech, ale chtěla bych vědět, jak se k tomu banky staví. Děkuji.
Odpovědět
Pokud by byl manžel žadatel a ty jen spolužadatel, tak záleží pak na celkových doložených příjmech. Zkuste oslovit nějakého finančního poradce, oni jsou schopni vám říct, jestli je to realné :-)
Odpovědět
Banka nám dala hypotéku, i když jsem byla na mateřské dovolené a manžel ve zkušební době.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsme s bývalým manželem dostali hypotéku 580tisíc když jsem byla na mateřské. U čsob s tím nebyl problém.
Odpovědět
Skoro každá banka započítává do příjmu i rodičák. Pozor - většina jen v omezené míře. Např. pokud rodič pobírá maximální výši 11500,- mnohá banka do bonity započítá jen do výše 7600,- (protože od letoška lze výši rodičáku každý kvartál měnit, hodně bank od 1.1.2013 změnilo podmínky). Mateřskou nezapočítává skoro žádná banka, protože tento příspěvek se pobírá příliš krátkou dobu a musí se tedy se žádostí o HÚ počkat až po přidělení rodičáku (vyjímkou je např. UniCredit nebo mBank). Takže záleží na vaší bonitě, výši požadovaného úvěru a hodnotě kupované nemovitosti. S půl milionem byste neměli mít příliš velký problém.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme pujčku 1000000 ze stavebka od lišky, je to psané na manžela, já jsem jen spolužadatel a nebyl žádný problém s rodičovskou, jen sem doložila kopii dopisu ze sociálky.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem byla na mateřské, když jsme žádali o hypo a bez problémů, přestože já byla dokonce žadatel a manžel jen spoludlužník :-) Počítal se celkový příjem domácnosti, tz. moje mateřská + manželův příjem.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme také žádali a jsem na rodičáku, problém v tom nebyl, normálně ho započítali do příjmu rodiny, jen počítej s tím, že berou jen nějakou průměrnou výši, cca 7000Kč a ne skutečnou výši příspěvku :-) ale asi taky záleží jak která banka...
Odpovědět
Profilova fotka
Prave zadame a problem to je, RB treba uznava za me jen 3tis, ackoliv mam tech 11500,- :(
Odpovědět
no tak pochopitelně záleží na manželově příjmu a taky ti - jak už tady píšou- započítá se příjem rodičkáku, ale myslím, že to nebude až tak velký problém, pořeci jen 500 tisíc není zas tak moc, když budete ručit nemovitostí
Odpovědět
Profilova fotka
jsem na materske, 450 tis, pujcuje si pritel hypoteka na opravu a zadny problem.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?