Zelená úsporám při zateplení RD. Funguje ještě?

Profilova fotka
Funguje ještě zelená úsporám při zateplení RD? Je to složitý proces? Je tu jistota, že to proplatí? Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
Zelena usporam uz neprijima nove zadosti, takze bohuzel :(
Odpovědět
@pardubice2159 @hhranolka tak tak, už nepřijímá, byli jsme zřejmě mezi těmi posledními, kteří to zvládli a své peníze dostali. Proces to pro nás byl hororový, protože jsme si vše zajišťovali sami, cožpak o vyřízení dokumentací a tak, to bylo v pohodě, ale když přijdete do firmy na okna, že potřebujete ta a ta o těch a těch parametrech pro ZÚ a oni řeknou v poho, vyberte si jaký chcete, všechny splňují parametry ZÚ, a když pak doma sednete k počítači a začnete si to ověřovat, načež zjistíte, že kecali a jediné okno nesplňuje limity, tak je člověku na zvracení. Prostě to bylo samé prověřování prověřování a prověřování a nervy. Ale klaplo to :-)
Odpovědět
Nefunguje, ale má se prý v roce 2013 znova rozjet, takže pokud na to nespěcháte, tak doporučuji vyčkat.
Odpovědět
Profilova fotka
@enmuhan2 tak to bohužel, musíme zateplit ještě letos, máme dřevostavbu, která nesmí být "odrytá" déle než 3 měsíce... :-( Ale díky za info.
Odpovědět
@pardubice2159 A to máte "starší" dřevostavbu a chcete sundávat stávající obklad/zateplovák a na to nový? Na novostavby se totiž dotace nevztahovali a ani nebudou... Na novostavby šlo žádat pouze na pasivní domy a pak na soláry, tepelné čerpadla, vytápění biomasou.
Odpovědět
Profilova fotka
@enmuhan2 aha, díky za vysvětlení.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud vím, tak příjem nových žádostí byl zastaven již v říjnu 2010, pže program se ocitl v mínusu. Následně se podařilo získat peníze alespoň na již podané žádosti, které se teď zpracovávají. Před několika měsíci pak došlo k prodloužení administrace programu až do roku 2013, tzn. že úspěšní žadatelé (ti co stihli podat žádosti do října 2010) mají delší dobu na realizaci daných úsporných opatření. Ale o tom, že by se tento program znovu otevřel i pro nové žadatele, se určitě neuvažuje, pže mají v plánu otevřít od r. 2013 nový program „Zelená úsporám 2“. Ale co jsem zatím četla, tak tento nový program by měl být zaměřen hlavně na veřejné budovy a bude o dost omezenější - např. pořád není jisté, jestli by na nové stavby mohli dostat peníze i soukromí stavitelé....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?