Be-tong - máte zkušenosti?

Co si myslíte o levném zdivu Be-tong? Je to betonová skořepinová tvárnice, levná a chtěl bych z toho postavit zahradní domek 6x4m. Dá se to použít nebo existuje něco alternativního, levného, pro jednoduchou stavbu? Lepit se to musí betonovou maltou - pálené cihly bych mohl lepit pěnou, tak nevím co bude snažší i levnější... Nejsou u tohoto typu cihel nějaké záludnosti? Díky za příspěvky
Odpovědět
Klidně Be tong.
Odpovědět
@davecom já jsem z toho stavěl RD. Nevím o nějakým záludnostech
Odpovědět
@zubr487 ok, a stavěl jsi sám nebo firma? Jsou ty tvárnice rozměrově přesné? Např. ZB mají běžně toleranci i více než půl centimetru...
Odpovědět
Stavěl jsem sám (+ rodina). Tvárnice jsou přesné a díky tomu, že jsou stěny velice tenké se to i snadno řeže diamantovým kotoučem a flexou
Odpovědět
Ještě doplním jednu fintu. Do výše plánovaných zásuvek jsem všude natahal husí krky se zavlečeným vázacím drátem. Zásuvky jsem pak dělal tak, že jsem vyvrtal díru pro krabici, vyštípal husí krk a pomocí toho vázacího drátku jsem natáhl kabel od předchozí zásuvky. Takto jsem postupoval kolem celého domu. Je to jednoduché, prakticky bez řezání drážek a kdykoli se relativně snadno nechá doplnit další zásuvka (to jsem již využil).
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?