Topení v garáži, ano či ne? Poraďte, sdělte zkušenosti

Profilova fotka
Topení v garáži, ano či ne? Poraďte, sdělte zkušenosti. Projektant říká ano, pan přes energetiku říka, že je to zbytecne. Garaz je soucast domu, protipozarni dvere do chodby. Ja bych ani nedavala, nad garazi je satna, mini kouplena a pkoj pro hosty ci druha pracovna. Dekuju za rady a podnety
Odpovědět
my máme garáž také spojenou s rd jednou stěnou. Žédné patro. RD kompletně vytápěný podlahovým topením a do garáže jsme ho dali taky. Jestli je to dobře nebo ne poznáme asi časem, ale jako alternativu jsme zamýšleli kotel n dřevo. Topíme TČ, takže kotel se nám zdál zbytečný.. @mesalina
Odpovědět
Profilova fotka
@mesalina Máme to samé, garáž součástí domu, dveře do předsíně, taky protipožární. V předsíni je v zimě zima, klesá to až k 16 °C, i když je předsíň jako taková vytápěná. A ten chlad se nám táhne i dovnitř, protože na předsíň přímo navazuje obývák. Dělat to dneska, tak topení do garáže nedávám (taky mi to přijde jako zbytečné plýtvání), ale taky ji nedělám jako součást domu :)
Odpovědět
My topení nemáme. Garáž je, ale zateplená a zateplená je i zeď mezi garáží a předsíní. Dveře jsou jak protipožární tak se zvýšenou tepelnou izolací. Pokud bude problém v krutých mrazech předpokládám, že do garáže šoupnu nějaké el. topení, aby se garáž trochu vytopila. Osobně mi připadá podlahovka problematická i z pohledu zátěže. Pokud vím tak má systém podlahového vytápění hodně omezenou nosnost.
Odpovědět
@mesalina Máme v garáži radiátor, ale za dvě zimy, co bydlíme, jsme ho ani jednou nepustili. Ale je fakt, že je zde v zimě kosa - když při -15 otevřeme nejméně 4x za den (2 auta - odjezd, příjezd) ta obrovská vrata, tak se hodně ochladí. Ale u nás to nevadí, nic v garáži neděláme a mezi chodbou v bytě a garáží je ještě technická, takže zima do bytu nejde. Jinak garáž jako součást domu si nemůžeme vynachválit, není nad to, když člověk projde z auta suchou nohou do domu. :-)
Odpovědět
@aneri53 pozor, aby vam v zime ten studeny - zmrzly radiator nerupnul. Hlidejte si v garazi teplotu. Nam tak jednou v mrazech praskl a jelikoz je napojeny na cely system, co mame v dome, tak jsme ani nemohli topit, dokud jsme radiator nerozmrazili a nevymenili. Od te doby hlidame v garazi teplotu, aby byla aspon tech 10st. a v krutych mrazech radsi topime i v dome vice. Jinak ja si to ani nedovedu v garazi bez topeni predstavit. Prece jenom aspon ten snih z auta tam ztaje, takhle by tam zustal a garazovani by bylo zbytecne.
Odpovědět
@alcar No to je jasné. Máme v garáži teploměr a nejméně tu bylo (v těch největších mrazech) kolem 12 stupňů. :-)
Odpovědět
máme topení, vyplé může být pořád, ale my to máme hlavně proto, že tam asi bude nějaký kutilský koutek
Odpovědět
máme garáž 7 x 6 m průchozí přes technickou místnost do zádveří domu a teprve potom za šoupačkami navazuje chodbička do kuchyně a obyváku. Máme dřevostavbu a v zimě když jsme pracovali (nebylo ještě zatepleno) nikdy neklesla teplota bez velkého vytápění pod 0°C..přesto radiátory v garáži máme, vypnout se mohou kdykoliv a manžel tam určitě bude se psama trávit většinu dne přes zimu..máme ale i malou technickou místnost 2 x 2 m, kde je zásobník na vodu a je v ní už teď pěkný teplíčko, tak ho budeme pouštět buď do garáže nebo do zádveří..
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar není nic horšího než když v zimě strčíš auto do vyhřáté garáže... přes noc akorát tak stačí roztát sníh, ale voda nevyschne, jen to pěkně rezne.... auto v zimě patří pod krytý přístřešek ;-) A pokud není v garáži odpad což spousta lidí stejně nemá, tak sněhová nadílka nebo co z ní zbyde po ránu, není asi taky nejlepší..... Jinak vytápěná garáž je zbytečnost, pokud v ní člověk něco nekutí ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 kryty pristresek nemame, "jen" tu garaz a kdyz vstavam o pul pate rano, tak sednout do vyhrateho a roztateho auta a nic neskrabat je pro me jako balzam na dusi. Rez na mem aute zatim nevidim zadnou. :-) A pokud uz jsme si tam jednou to topeni dali, tak je pro nas skoda ho nevyuzit. A vzit smetak a vymest z garaze vodu mi zabere asi tak 5 min. casu. To je zase ma zkusenost. ;-)
Odpovědět
My v garáži topení nemáme a ani nám tam nechybí, je ale fakt, že nad ní nemáme žádné obytné místnosti. Ve Vašem případě bych ale o tom topení uvažovala, od podlahy Vám půjde do obytných místností chlad.
Odpovědět
Profilova fotka
My v "garáži" topení máme a jsem za něj ráda. Dříve jsme ho moc nepoužívali, protože vedle je kotelna, která garáž vyhřála. Bylo ale fajn brzy ráno v zimě nastoupit do teplého auta, neškrábat sklo, ... vodu jsme vymetat nemuseli, protože tam máme kanálek. Nicméně, s příchodem dětí, začlo být v domě nedostatek prostoru a manželova posilovna se postupně přestěhovala do garáže a auta ven do přístřešku. Takže garáž už vlastně nemáme, byť garážová vrata máme stále :-D. Na auta nám sice nesněží, v našem přístřešku naštěstí ani nenamrzají okénka (namrznou opravdu jen vyjímečně), ale auto je pořádně studené :-/. Ale i tak jsme spokojení a jsem ráda, že už v garáži topení bylo.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@alcar jojo v poho, pro mě to je jen zbytečně drahej komfort vytápět garáž ;-) škrábání a vymetání sněhu mě baví, je to pěkná ranní rozcvička :-D a jak píše @danulavo garáž spolkne spustu jiných věcí, takže auto je nakonec stejně venku....
Odpovědět
@petrsv1000 No přes léto tam máme vždycky bordel, ale na zimu se pěkně vždycky všechno uklidí. :-D A k tomu škrábání - nevím, jestli jste to letošní zimu zažili, ale asi týden vkuse byla námraza na autě taková hrubá, že nešla nikdy seškrábat. Škrábala jsem ji vždycky tak hodinu a zničila u toho dvě škrabky. To jsem ještě nikdy nezažila. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar jo taky sem jednu zlámal, ale pak sem si začal dávat na sklo karton a bylo poproblému ;-) Přitelkyně si třeba auto nastartuje, zapne topení a druhým klíčem zamkne a jde se oblíkat :-D no a za 10min má vyhřáto :-D Je pravda, že zametání sněhu je lepší ;-) ale vyjet z garáže asi nejlepší :-D ale na to já bohužel nemám prostor :-|
Odpovědět
Profilova fotka
máme garáž, která je součástí domu a v ní radiátor, do kterého je zavedena hadice z podlahovky, tudíž tam jde voda 25-30 st., nejnižší teplota v zimě byla 8 st., topení doporučuji, stačí malé, jak píše alcar, je fakt pohodlné sednou ráno do teplého :-)
Odpovědět
@petrsv1000 no my se vždycky domlouvali s manželem, kdo vstává dřív a podle toho si tam dali auto. Kdo jel až kolem osmé, musel pěkně odmetat a škrábat. :-) S tím nastartováním to taky tak dělám. Nastartuju, jdu se psem a ono to aspoň trochu odmrzne samo. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
budeme dávat jeden pruh středem "mezi auta" a kus pod kutilskej koutek ... spíš pro ten velkej teplotní rozdíl a protože nad garáží obytná místnost je, tak aby to nebyla taková ťafka.. manžel sice tvrdí, že nakonec budem líný to do garáže dávat, ale já minimálně v zimě NE :-D k smrti totiž nenávidim škrabání auta, nevíc jsem mrňavá a auto velký, takže abych si pomalu brala štafličky :-D eee, žádnej sníh ..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?