Ekonomické stavby - zkušenosti

Zobraz úvodní příspěvek
Zajímá mě reálný názor lidí co s ekonomickými teď staví nebo dostavěli nebo se chystají. My začínáme teď na jaře základovou deskou, od zimy se řeší papíry a zatím vše v poho. Nepotřebujeme odkazy na recenze, vše jsme viděli a četli, chtěla bych názory lidí, kteří s nimi skutečně staví nebo postavili. Díky :-)
Odpovědět
@geodett a proč myslíte? Vy už nějakou zkušenost máte? My už máme projekt, povolení, zařízený úvěr, hotovou desku a na ní postavenou z velké části hrubou stavbu. Tak to dvou třech týdnů máme mít hotové i krovy. Zatím v tom nevidím žádný problém, tak nevim, proč mě děsíte. Připadá mi, že všechno dosud funguje dobře. Ale povíme si na konci, to je tak za půl roku.
Odpovědět
@kovandy mně se líbí z těch třech co jste poslala nejvíc Lucie 37B. My budeme mít Katku 46. Cenově to máme stejný. Manžel ale nechtěl ten výklenek nebo jak to nazvat, cto co máte u toho domu vy, chtěl rovné tvary, takže jsem ustoupila. Ale ten váš by se mi moc líbil. Tak jestli se do stavby pustíte nebo už stavíte, tak ať se daří.
Odpovědět
@mitote tak pokud je někdo samoživitelka nebo má exexuce, tak tam taky nechápu stavbu domu na klíč. Do toho bych se nikdy nepustila, v tom vidím velký problém. Ale my jsme dva a máme myslím dost pěkné příjmy na to, abychom uplatili hypotéku na dům 3800000 a pozemek necelý 1000000. To je podle mého přiměřená cena za bydlení ve svém. A ufinancovat se to dá.
Odpovědět
@viados Ano, přesně tak. Kdyby tahle firma stála za houby, jak tu píšete, proč by měli tolik ukázkových domů, do kt. vás vezmou, proč by měli tolik videí z rozestavěných stavěb v průběhu celého roku (jejich youtube kanál a facebook) a proč by byl o ně takový zájem? Fungují už na trhu hodně dlouho. Takže fakt sviňářka s prominutím to být nemůže. Jak jsem již psala, u nás zatím jen část stavby, ale zatím jsme spokojený.
Odpovědět
Co na to říct :-D :-D
Odpovědět
@preciz Lidé jsou různé....blbé a pitomé!
Odpovědět
@danka_horna Takže ti všichni třeba tady: https://www.facebook.com/groups/17067... kecají? Jako sorry ale začít stavět s firmou, jejíž politika je: "Nejdříve vás zkusíme bez práce oholit v zárodku a když se bohužel ukáže, že jste fakt solventní, tak my vám teda ten barák jako necháme od někoho postavit.." je mírně řečeno padlé na hlavu.
Odpovědět
Profilova fotka
@danka_horna ne ja jen tak placam blbosti protoze se nudim :-) lidi co meli od ES desku a HS tady bylo dost, ale nikdo z nich neumel fotit protoze zadnou fotku jsme tu nikdy nevideli, tak at se vam dobre bydli
Odpovědět
Profilova fotka
@danka_horna Nechci vám kazit vaše svatý nadšení, ale víte o tom, že ten dům je totálně předražený? Kdybyste ten samý nestavěli s nimi, ale s někým jiným, ušetříte si milion. Máme stejný (přízemní, rozměrově, s garáží) a na klíč nás stál 2,5mil. Dětský pokoj 9m2 snad ani není pokoj, to je kumbál za trest. A jinak je tu opravdu dost lidí, co buď nezačali vůbec anebo se zasekli ve fázi hrubé stavby a dál se nedělo nic. Budete splácet 15tis. úplně zbytečně.. A ohledně toho, proč je o ně takový zájem... protože oblbujou lidi, kteří nejsou finančně gramotní a neumí si spočítat, že na to prostě nemají. Naslibujou jim, že i když mají holý zadek, můžou s nimi postavit a NIC je to nebude stát. A blázni (a to se vyjadřuju slušně) jim na to skočí. Skončí s dluhem cca 300tis. a nemají nic. A z toho dluhu už se nevyhrabou, protože to nic měli už před stavbou a po ní nemají ani na právníka, aby je z toho vysekal (a jde to, když na to máte)
Odpovědět
Doporučená četba: https://www.kosmas.cz/knihy/206574/zl... Je to fakt dobrý a nejen pro děti.
Odpovědět
@danka_horna zase jen 6 příspěvků, a všechny jen v tomto vlákně... holý profil... zdravíme ES.
Odpovědět
@angie.shy A když se k jinýmu tématu vyjadřovat nechci, tak si tu mám plácat játra jako vy??? Vy si pište paní kam chcete, diskutujte si třeba od rána do noci a mé příspěvky se nestarejte, ano? Děkuji mnohokrát.
Odpovědět
Článek se načítá
@danka_horna : ES mají agresivní jednání, teď jste to krásné potvrdila. Bože, bože .....
Odpovědět
@slabici Děkuji moc za názor. Vím, že nejsou ES nejlevnější, ale líbí se mi jejich domy, líbí se mi to, že staví po celé ČR, lbíí se mí i ty služby, které lidem k projektu dávají. Proto jsme si je vybrali. Sami si postavit neumíme, na to nemáme zkušednosti ani čas, takže pro nás je stavba na klíč tím jediným řešením. A na to, abychom si najíjmali sami stavební čety, na to nemáme hlavu. Prostě to neumíme. Takže já toho milionu navíc jak vypíšete nelituju. My na to máme, nás nikdo neoblbnul. Počítat a vydělávat umíme. :)
Odpovědět
@kofejn Tak vám přeju krásně strávený večer u knihy. :) Ať se líbí. Já mám ráda jiné žánry.
Odpovědět
@zaplik1 Co jsem potvrdila, že matka samoživitelka nebo člověk s exekucí by neměl jít to stavby domu? Nepotvrdila, jen já bych do toho nešla, to mi přijde moc velký risk. A a já se riskování bojím. Já šla do jistoty, protože vím, že s mužem hypotéku uplatíme. Jako matka samoživotelka bych viděla prioritu v dětech. U exekucí bych se bála, že mi seberou dům. Ale to je každého věc, každý k tomu přistupuje jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
@preciz kolikrat jsem to na tomto miste rikal, ale je to marny, je to marny, je to marny :-D :-D
Odpovědět
@danka_horna ještě jste zapomněla napsat, že je na pobočce tam a tam milá paní... Já jen ať to máte komplet..
Odpovědět
Profilova fotka
@danka_horna na klíč staví spousta jiných firem, který nemají tak strašný reference a je jistota, žer s nimi dostavíte. Asi holt jste v balíku, když vám nevadí, že dáte zbytečně o milion navíc. Co tak úžasnýho pro vás ještě udělají, kromě toho, že snad postaví, že to musí být jedině oni?
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici prece maji zadarmo ten uzasny katalog a pak jeste ty videoodpovedi od sefa ES, kdo by nepodlehnul :-)
Odpovědět
@danka_horna jde o to, že kdo chce stavět dům, ve většině případů se na taková fóra přihlásí dávno před tím než začne stavět, sbírá informace, dělí se o ně s ostatními. Je do očí bijící, když se někdo přihlásí, žádné informace neshání a hned začne vychvalovat firmu, která má jinak otřesné reference křížem krážem internetem... A ti co staví na klíč s firmou se kterou jsou spokojení, se obvykle na taková fora dostanou až v pozdějším stádiu kdy začnou plánovat zařizování atd... ale to vychvalování v prvním příspěvku mají z 99% na svědomí přímo tyto firmy, které si tak chtějí vylepšit špatnou image. Takže příště trochu propracovaněji by to chtělo...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@petrsv1000 dobrý den, mohl bys tě mi, prosím, napsat podrobněji o vašich zkušenostech z ES..my jsme dnes podepsali smlouvu o budoucí smlouvě
Odpovědět
Profilova fotka
@marketa_nohavova celkem odvaha, ale z neceho ES zit musi 🙂
Odpovědět
@marketa_nohavova ES tusim na internete nema ani jednu pozitivnu recenziu (pokial si ju nenapisali samy), tez sa cudujem ze s nimi niekto vobec stavia v dnesnej dobe.
Odpovědět
@marketa_nohavova bez urážky, ale nejdříve se zjišťuje, pak podepisuje. Co jsem četla a slyšela, tak na fb mažou negativní komentáře. Tady to taky zkoušeli. Ale mě by zajímalo, jak to v dnešní době, kdy je problém firmu sehnat, staví ES. Protože oni stavební firma nejsou, jen si najímají fa z okolí.
Odpovědět
@marketa_nohavova pokud máte peněz dost nebo víte, že dostanete hypotéku v potřebné výši, tak buďte v klidu a nenechte se rozhodit místními přiblblými komentáři 😉 ..já mám zkušenosti rozhodně lepší, než místní přispěvatelé co stavěli s Rýmařovem 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@marketa_nohavova je to cca deset let co jsme chtěli podepsat, naštestí nepodepsali, myslím, že tady jsou desítky negativních zkušeností, takže sem byl rád, že jsem nakonec cukl...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Tak kolega z práce básnil EK mají managery, projektanty, právníky atd. Ti všichni chtějí ale obří plat -) proto jsou tak drazí. Postavil s nimi předraženou hrubou stavbu a utekl od nich, když viděl, že jeho sousedi postavili hrubou stavbu za 800 a on za 1,6 - je to 7 let zpět. Pak si dům dostavěl a nakonec se vešel když hodně šetřil tuším 2,7 mio. Generace dnešní mladí, my to neumíme a hlavně na to nemáme čas - my jedině na klíč. No nezlobte se u nás v ulici 36 domů. Nikdo zedník a kupodivu 5 domů jsme si postavili sami. Stačilo sehnat 2 zedníky na hrubou stavbu - u mě já a táta přidavač. Padlo na to 2 měsíce nemocenské a komplet dovolená a šlo to. Odkoukal jsem od nich spoustu věcí a některé věci už si pak dělal i sám. Ovšem rok 2021 je smrtelný pro stavby, obří zdražení, takže stavění je v této době drsné.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote... ale to je 10 let staré, něco aktuálního není?
Odpovědět
Odporucam pozriet: https://uloz.to/file/0EBIlj1aOVUp/es-...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?