HK-Dřestav s.r.o. - máte zkušenost s dřevostavbou?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny :-) Právě kupujeme pozemek a poohlížíme se po firmě, která by nám tam "vyšvihla" domek... Rozhodli jsme se pro dřevostavbu a chceme ji komplet na klíč (bungalov 4kk, dvě koupelny). Na netu jsme narazila na firmu HK-Dřestav a z jejich "typovek" se mi líbí asi tři... Je tady někdo, kdo s nimi stavěl nebo právě staví? Nikde jsem pořádně nenašla recenze a hodnocení a z toho mála, co jsme objevili jsme na 90% pro ně rozhodnutí... Stavět bychom chtěli příští rok...
Odpovědět
1
2
@zumian blahopřeji 8-)
Odpovědět
@eleonor4 :-) Snad ano, předběžný termín máme předání máme týden před Vánoci :-) tak doufáme, že vše půjde jak na drátkách. Jakou máte barvu fasády ??
Odpovědět
@tommik23 příplatky jsou u nás 250tis oproti ceně na internetu. Podlahy a interierové dveře jsme se vešli do standartu :-) veliký výběr. Ale příplatky u nás, otevřená stavba, okna a venkovní dveře v dekoru, podlahovka, frnacouzské okno, posuvné dveře v obýváku, komín, koupelna, jímka na deštovku 5m3, zateplení soklu, hromosvody, venkovní kohout na vodu(nemusí se zazimovat), změna příček, dveře do venkovního skladu, klimatizace. Kuchyň Ikea 130 tis. Se vším všudy jsme na 2,6 mil, podlahová plocha 78m2. Snad ti to pomůže pro představu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@horvathova3 Tak to budete mít krásný vánoční dárek :) Jinak dřestaváci jsou fakt šikulové rychlí, já nestačím čučet jak jim to jde od ruky, teď jsme spíš my s manželem trošku pozadu :) ještě nemáme koupený zárubně a zašupovací dveře, které si chceme dodávat sami a to za chvíli budou pokládat podlahy a pomalu finišovat :) vypadá to že by nám to měli předávat do konce srpna/ začátek září. Jinak barva fasády je krásně vidět tady na té fotce, je lehce do béžova. http://www.modrastrecha.cz/blog/eleon... A vy budete mít na fasádě někde obklad ze dřeva?
Odpovědět
@eleonor4 ta je taky pekna :-) no my jsme vybrali kapičku vic žlutou. Na fasadu jsme drevo nechtěli, mame jizni pozemek a dostalo by zabrat, takze budeme volit cihličky. Jee to uz mate za chvíli předáno. Nam by meli v utery zamerovat zaklady.
Odpovědět
Stávi s drestavem nekdo aktuálne ve východních Čechách kdo by byl ochoten nechat me "nakouknout"?
Odpovědět
Stávi s drestavem nekdo aktuálne ve východních Čechách kdo by byl ochoten nechat me "nakouknout"?
Odpovědět
nikdo nestaví/nebydlí? pardubický,olomoucký kraj vysočina?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Ahoj, zvažujeme HK-Dřestav jako dodavatele domu na klíč. Má někdo přímou, ideálně aktuálnější zkušenost? Děkuji. A.
Odpovědět
Ted nam vyrizuji stavebni povoleni, tak jsem zvedava, ale zatim jsou velici ochotni a komunikace vyborna.
Odpovědět
@anetka_kl My akorat jdeme do finale s pripravama. Povoleni uz mame a Drestav nam bude delat dum na klic vcetne zakladu. Vse zatim bezi na jednicku - vice info muzu poskytnout do zprav?
Odpovědět
@ipilar tak to jsme na tom akoro stejne, my cekame na schvalene povoleni, ale zatim bezi vse ok
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@lpilar budu moc ráda za info do zpráv, moc děkuji.
Odpovědět
HK DŘESTAV. V roce 2015 jsem se rozhodl s manželkou postavit rodinný dům v okolí Brna. Pro výstavbu jsme vybrali firmu HK Dřestav, nyní to vnímáme jako životní chybu! Ze začátku jsme byli nadšeni, propracované vizuály, spousta slev a výhod. Klamavě nabízí vyřízení stavebního povolení zdarma, ovšem přípojky inženýrských sítí si musíte zajistit sami, to se ale dočtete až v posledním dodatku při podpisu smlouvy. Dále zdarma zpracování vizualizace na Váš dům. Vizuály, které jsme obdrželi po dožadování, byly jak od dítěte ze základní školy. Za vizuály, které mají na stránkách si připlatíte 6 500,- Samotnou stavbu nakonec vůbec neprováděla firma Dřestav, což nejspíš bylo jediné štěstí. Nikdo nás neinformoval o stavebním harmonogramu až do doby, než jsme najali stavební dozor, díky kterému jsme odchytali spoustu nedostatků. Stavba má nyní 6 hrubých nedodělků, přesto ji Dřestav považuje za předanou. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat. Chci zabránit, aby obyčejní lidé neprošli peklem, jako my, dále před neprofesionálním a suverénním jednáním firmy. Po zveřejnění mé recenze se konečně daly věci do pohybu, ale jen na velmi krátko. S panem Kubínem jsme se po telefonu dohodli, že recenzi stáhnu a on na oplátku dořeší špatnou orientaci vstupních dveří, nedodělané obložení rohů atd. atd. Po předešlé zkušenosti, jsem si tyto věci sepsal do dodatku, který jsem panu Kubínovi zaslal k podpisu. Vrátil se mi doplněný o bod, ve kterém pod pokutou 1 000 000,- nesmím nikdy a nikde šířit informace o společnosti HK Dřestav. Dřestav se nyní dožaduje úhrady faktur, na které má právo až po předání domu. To zatím bohužel neproběhlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@horvathova3 Mohu vědět prosím kolik vás stála ta jímka na dešťovku těch 5m3? Dělali vám to ti co vám stavěli domek, HK dřestav? Také si ji budeme nechávat dělat tak ať mám pro srovnání cenu, kolik za to chtěli u vás. Děkuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@ll12345 informace o přípojkách je na webu, je to hned v úvodních materiálech, které pokud nedostanete, stačí jedním klikem stáhnout, nebo jsou pak uvedené normálně v kalkulaci ;) rozsah stavebního povolení je tam všude taky rozepsaný a s přípojkama to nemá nic moc společného. Možná kdybyste si dali tu práci a aspoň přečetli základní podklady když už nic jiného, tak byste nebyli tak překvapení a nespokojení ;)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
S Dřestavem je to o štěstí na montážní partu, mají minimum vlastních lidí a profese řeší externí firmy. To je pak velký problém, firmy to namrskají a jede se dál, Dřestav to tak nechá, protože si nebude brzdit stavbu, oni v tom bydlet nebudou... S Dřestavem jednoznačně kvalitní dozor a stát jim za zadkem. Dozor nebo investor musí být u všech zkoušek a revizí. A zásadně jim nevěřit, že něco později dokončí, měl jsem několik dodělávek nebo oprav a nikdo nepřijel, firma už prakticky nekomunikuje.
Odpovědět
Vzhledem k tomu, že autoři negativních recenzí mají problém se záručními opravami, nebudu se identifikovat. Můžu však říct, že s HK Dřestav bych znovu určitě nestavěl a svým známým, co mají zájem o dřevostavbu, je nedoporučuju. Možná firma v minulosti fungovala dobře, ale v současnosti nezvládají na úkor kvality, což je to také vidět na negativních recenzích z poslední doby. Sice šlo všechno rychle, ale v řadě bodů nedorželi projekt a stavební normy. Nekontrolují vůbec subdodavatele. Podle jejich upovídaných zaměstnanců a subdodavatelů ale problémy bývají mnohem horší než u nás a majitel to většinou odmítá řešit.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?