Systém Izodom 2000 - vaše zkušenosti

Zdravím všechny, chtěl bych se vás zeptat na systém Izodom 2000. Dozvěděl jsem se o něm na veletrhu, zaujal me hodně. Nicméně jsem laik a nechám si "poradit" Máte někdo s tímto systémem zkušenost? Případně zkoušeli jste cenove porovnávat s ostatními systémy?http://www.izodom2000.cz/
Odpovědět
@andrew1 Včera jsem již na toto odpověděl z mojí zkušenosti.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Pokud by někdo chtěl poreferovat o tomto systému, rádi předáme informace. Zejména o tom, s jakou firmo do toho v žádném případě nejít.
Odpovědět
@rad_ka Dobrý den, máme v plánu stavět s Izodomem 2000. Jaké máte, prosím, zkušenosti. Děkuji.
Odpovědět
@evolf podívejte se po svém okolí. Proč myslíte, že tento systém prakticky nikdo nepoužívá?
Odpovědět
@zubr487 🙂 no, to tedy nevím.
Odpovědět
@evolf V porovnání s jinými systémy vysoká cena, bídná tepelná akumulace, polystyren z vnější i vnitřní strany znamaná problematické kotvení. Na videu to vypadá krásně. Nestavěl jsem s tím, ale umím si představit co se stane pokud to při betonování někde uhne nebo v horším případě praskne a beton vyteče spodem.
Odpovědět
@zubr487 Děkuji za názor. Takže jste s tím nestavěl.. Odkud tedy víte, že je tam bídná tepelná akumulace?
Odpovědět
@evolf Tak to už plyne z toho, že máte do interiéru stěnu z polystyrenu. To už na tom bude líp system Velox/Durisol. Můžete ještě mrknout na super-izo, ale nevím, jestli ještě fungujou https://www.betonstavby.cz/cz/vyrobky... Od izodomu se mi líbila základová deska.
Odpovědět
@evolf V době, kdy jsem se rozhodoval z čeho stavět jsem se na tento systém taky díval. Hned na začátku mě odradily reklamní lži o super tepelné izolaci. Udajně jejich EPS má díky stlačení několikanásobně vyšší tepelný odpor. To je totální lež. Pokud jsem si navíc propočítal cenu zdiva/m2 tak klasické materiály jako cihla/porobeton/BST+EPS vycházely výrazně levněji. Z vnitřní strany máte EPS+SDK proto prakticky nulová tepelná akumulace a problémy s kotvením
Odpovědět
@kofejn @zubr487 Děkuji za poznámky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?