Jakou pilu na dřevo?

Profilova fotka
Ahoj, prosim o radu. Jakou pilu poridit k porezani dreva? Myslim pouze u chalupy na dvore, ne k tomu, aby se s ni chodilo do lesa. Vetsinu hobby naradi jsem si poridila celkem levne napr. lidlu a staci, ale co se tyka pily, tak si myslim, ze preci jen je to dost nebezpecny nastroj a nerada bych, aby se mi rozpadla v ruce. Na druhou stranu se s ni bude delat jen par vikendu v roce. Mela jsem vyhlidnutou tuto http://www.mountfield.cz/elektricka-p... , ale setkala jsem se na internetu i se spatnymi recenzemi na tuto znacku...S cim pracujete vy? Muzete mi doporucit vhodnou elektrickou pilu cca do ctyr tisic? Diky
Odpovědět
@alisa40 než budeš chtít radu, měla bys sdělit, co budeš pilou řezat. Budeš jí dělat palivo na zimu? Pokud ano, do jakého průměru polena. Pokud ne, bude potom pouze jako přikrajovátko desek na hobby kutění? Dále...Kdo bude pilu obsluhovat? Ty nebo muž? abys nekoupila pilu, která pak bude k ničemu...
Odpovědět
Profilova fotka
@flakac mas pravdu, diky za upozorneni a tady jsou doplnujici informace. Pila ma slouzit k porezani kulatiny do krbovek., mekke i tvrde drevo. Pocitam tak 15 kubiku kazdy rok. Prumer cca do 30 cm. Rada bych, abych s pilou mohla pracovat i ja. :-)
Odpovědět
@alisa40 popravdě, nevím, jestli je zrovna elektrická pila vhodná k řezání 15m3 polen, ikdyž do průměru 30cm. Snad přidá někdo zkušenosti s elektrickými pilami. Já osobně bych spíše doporučil benzínovou pilu. Pokud však elektrickou, pak špatně neuděláš určitě s touto: http://www.zbozi.cz/vyrobek/husqvarna...
Odpovědět
Profilova fotka
@flakac Diky i kdyz tahle je bohuzel nad muj financi rozpocet. Treba se jeste nekdo ozve jinym typem... A proc myslis, ze by byla lepsi benzinova?
Odpovědět
Profilova fotka
Nejsem odborník přes pily, ale z naší zkušenosti, kdy jsme měli půjčenou jak elektrickou , tak benzínovou. Elektrická nemá takový výkon, tudíž se s ní hrozně nadřeš. Jako pro tebe, abys jí pohodlně unesla to je fajn věc, ale neumím si představit tím pořezat 15m3 dřeva, protože na držení v ruce a na hmotnost paráda, ale pořežeš pár polen a nebudeš mít sílu, navíc se pila zahřeje a budeš muset pauzírovat abys jí neuvařila. Neříkám, že elektrická je k ničemu, tak jsme s ní už udělali hromadu práce na zahradě, ale rozhodně když máme možnost, tak na řezání polen půjčujeme motorovou benzínovou. Pocitově rozdíl přiblížím tak, jako bys krájela chleba tupým (elektrická) a ostrým (benzín) nožem.
Odpovědět
Profilova fotka
@danule_bobule kocko, diky za odpoved. Jsem rada za zkusenost od zensky, preci jenom chlapi maji vetsi paru a ja predpokladam, ze toho budu muset dost zvladnout sama. Zitra zajdu nekam do obchodu a zkusim si par pil vzit do ruky, abych vubec mela predstavu o konstrukci a vaze. Preci jen je to zase investice na delsi dobu.
Odpovědět
Profilova fotka
@alisa40 Dolmar ES2136 pripadne ekvivalent maikta UC3551A. cena do 5000 Kc, elektricka. Nedostatku vykonu bych se nebal. Ma 2kW ~ 2,6k, coz odpovida benzinovym o obsahu okolo 45ccm nejdulezitejsi je mit spravne nabrouseny retez. u benzinove pily prejedu pilnikem vsechny zuby po kazde nadrzi a reze porad perfektne. kdyz jsem to nedelal, mel jsem presne ten problem s "krajenim tupym nozem"
Odpovědět
Profilova fotka
@alisa40 jeste doplnim, profi benzinova pila 45-50ccm vazi plus minus stejne ~ 5-5.5kg jako elektricka (bez benzinu) takze vahove to je podobne. pily Oleo Mac z Mountfieldu jsou tezke kravy smontovane z buhvi jakych dilu, takze tam bych rozhodne nebral. To uz radeji nejakou farmarku z produkce Stihl, Dolmar nebo Husqvarna.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans Díky za rozšíření obzorů, přijde doba, kdy to taky budeme muset taky řešit :) . Každopádně řetěz brousíme (necháváme nabrousit v servisu Stihl), ale zatím u mě, tedy po možnosti srovnat to co nám rodina půjčuje, vede benzínová:)
Odpovědět
@alisa40 @jumpmans @danule_bobule Ono to je těžká rada. Pila, kterou by žena lehce ovládala a aby zvládla 15m3 dřeva, snad ani neexistuje. Taková pila by měla vážit nejlépe okolo 3kg, mít 30cm lištu, motor s odpovídajícím výkonem blížícím se polotěžařské pile, jakou máme třeba doma my od Husqvarny a cenově do 5tis. Kč. Nejlepší je si u známých vyzkoušet nějakou pilu, aby sis vyzkoušela práci s ní. Pokud bude pila těžká, bude se ti s ní špatně manipulovat a můžeš s ní být i nebezpečná sama sobě. A po pár polenech tě bude ukrutně bolet ruka. pokud pila nebude mít výkon, neskutečně se s ní nadřeš, budeš ji v řezu dusit a bude dlouho trvat, než poleno uřežeš. Zde pak platí mít neustále perfektně ostry řetěz. My máme doma polotěžařskou Husqvarnu a je dost těžká i na chlapa při dlouhé práci. Na druhou stranu s tou pilou krájíš polena jak máslo nožem.
Odpovědět
Profilova fotka
@alisa40 já tomu absolutně nerozumím,tak jen z pohledu ženské,co si taky řeže čas od času dřevo...ale jen v jednotkách kubíků na rok...15m3 každý rok je opravdu hodně dřeva...my máme nějakou starou benzínovou,ani nevím značku,jen prostě to chce i zvážit tu váhu...pokud nejsi fakt "pořízek",tak s těžkou pilou padneš po chvíli a lehká zase nebude dobrá jinak...takovou jsme měli jednou půjčenou,to bylo jak dětská hračka a bála jsem se s ní vůbec zaříznout...
Odpovědět
Profilova fotka
@flakac @jumpmans @danule_bobule @gigi2 Dekuju vsem za typy, doporuceni a osobni zkusenosti. Neni to vubec jednoduchy vyber a tak jsem se nakonec domluvila s tatou, ze si u nich obe pily vyzkousim. Tata ma benzinovou husquarnu do lesa i mensi elektrickou s kterou dela drevo u baraku. Pilu si ostri prubezne sam, pry docela casto, tak me to snad nauci. Porizek zovna nejsem, ale za praci vzit umim.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@alisa40 Tak tedy přeji dobrý výběr! :)
Odpovědět
Profilova fotka
mam aj elektricku aj benzinovu, ale s hociakou najslabsou benzinovou urcite porezes drevo jednoduchsie ako s najlepsou elektrickou.Vyhoda elektr. je v tom, ze po kazdom odrezani sa ti vypne a neriesis ze ti vrčí len tak za kedy si nachystas dalsie drevo ako u benzinovej, proste len stlacis plyn a ides.Ale u benzinovej to porezes neporovnatelne rychlejsie a nemusis sa bat ani tvrdsieho dreva, chlpov v dreve, atd...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?