Kdy zdobíte vánoční stromeček? Zdobí někdo už na začátku Adventu?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, chtěla jsem se čistě ze zvědavosti dotázat, kdy převážně začínáte zdobit vánoční stromeček? :-) U rodičů se stromek zdobil vždy 24.12. ráno, případně někdy 23.12., ale když už jsem byla starší, bývalo mi celkem líto, že jsme si vánoční atmosféru a s vůní stromku neužili více, jelikož po Štědrém dni to kouzlo jaksi vyprchá. :-( Mám ráda atmosféru adventu a Vánoc, tudíž vánoční stromek s manželem zdobíme už po Mikuláši (letos jsme si ho tedy přivezli o týden dříve), kdy zdobíme i byt, začíná se péct cukroví atp. :-) A chtěla jsem se zeptat, zda je tu také někdo takový, kdo zdobí mnohem dříve, nebo jsme jediní na koho koukají jako na blázny? :-D
Odpovědět
zdobíme s dětmi 24. dopoledne
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my ho doma zdobili vždycky 22. nebo 23. navečer. A teď s manželem to máme 23. navečer. Pro mě je to super - už je všechno hotovo, takže si užívám zdobení stromečku se svařákem v ruce. Nemám ráda, když obchody mají výzdobu už dva měsíce před, stejně tak třeba dobroty na Mikuláše se prodávají s velikým předstihem, takže za mě ani zdobení stromečku nepřipadá v úvahu s takovým velkým předstihem. Pro mě by to ztratilo kouzlo toho večera a svátků a už by se mi stromeček okoukal. Ale mám ho naopak třeba i pak po Vánocích delší dobu. :-)
Odpovědět
kdyz jsme byli mali,tak ho nasi zdobili na pude a pak ho prenaseli pred veceri do obyvaku,kde se pres sklenenou vypln dveri dala latka,aby tam nebylo videt,byly videt jen ty svetylka,tatka tam nanosil darky a my se sli s mamkou projit ven se sousedama,pak se pripojil tatka,vecere´a pak(meli jsme v kuchyni okno do verany a za veranou koupelnu s prosklenymui dvermi) sel tatka na wc a v koupelne zapalil svicku,ktera zapalila prskavku,ta prepalila provazek a rozcinkal se zvonecek-takze jsme slyseli susteni a videli zar a uplne si predstavovali jak tam priletel jezisek a susti darkama(vsichni u stolu,takze Jezisek nikdy nezvonil,kdyz byl nekdo na wc-vubec to nebylo pruhledny).....takze nejkrasnejsi vecer :-) ted jsme s manzelem sami a shanime zvonek,ktery tak krasne zni,abysme mohli udelat podobne udelatko pro nase budouci deti.....a stromek ted zdobime 23. aby byl na vanoce klid,ale detem ho bude nosit nejakej cas Jezisek:-) .....oooo jsem se zas uplne dojala:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petapetruska To je moc pěkný, jak to měli vaši vymyšlený ;-)
Odpovědět
Nám ho vždy nosil a zdobil Ježíšek přímo na Štědrý den a plánuji v tom tak pokračovat :) Ale vaše argumenty co se týká delší atmosféry a větší pohody mě skoro nahlodaly :)
Odpovědět
Profilova fotka
já teda jo, loni jsem zdobila už na 1. adventní neděli, letos mě vánoční nálada ještě moc nechytá, venku je teď asi 10st., takže to letos vidím až tak na příští týden. Neumím si představit zdobit stromeček až na Vánoce-to chci mít klid, pohodu, v klidu koukat na pohádky a ne 2hod. strojit stromek. Navíc bych si nazdobený stromek vůbec neužila a prostě k naší předvánoční pohodě patří i ten nazdobený stromek x dnů před Vánoci.
Odpovědět
Profilova fotka
My zdobíme až den před štědrým dnem :-) Holky nevíte kde se dají sehnat polystyrenové kuličky cca 1cm průměr? Moc se mi líbí na větvičkách jako imitace sněhu. Ale všude mají jen velké koule nebo takové ty pidi :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Letos jsme zdobili na první adventní neděli. Vánoce mám ráda a chci si stromeček užít. Navíc 27.12. odlétáme na dovolenou.
Odpovědět
Profilova fotka
Každoročně zdobíme přibližně týden před Štědrým dnem, takže letos to vidím na příští víkend ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
a neopadají ty stromečky od mikuláše?mi zdobíme 24 rano
Odpovědět
Kdyz jsem bydlela u nasich, tak jsme zdobili 24.rano, ted zdobim 22. nebo 23. Neni to pak takove uhonene. Zdobit na prvni advent, to by me ten stromecek asi za mesic omrzel.
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme zdobit vánoční stromek zítra :-) a to proto aby jsme si ho užili. Stromek máme umělý a toho, že by se nám okoukal se nebojím, ráda se dívám na stromeček, v něm je pro mě to kouzlo vánoc. Jak tu už někdo zmínil, po štědrém dni je to kouzlo pryč..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak my máme už od včera. je to pro to, že snoubenec je cizinec a každý druhý týden musí trávit 4 dny v zahraničí, moc bychom si toho neužili, zdobit až den před Vánoci. U nás už Vánoce dýchají od vstupu do bytu :-)
Odpovědět
Zdobím 23. večer až když děti spí..až budou větší tak asi už běhen dne. Pře 23. určitě ne, jednak se mi to nelíbí, protože se do štědrého dne okouká, to mlžu mát jinou dekoraci ale stromek určitě ne a pro děti by to bylo už všední a za druhé máme tradiční smrček a ten by ta těch 24 dnů nemusel být tak hezký, ve vytopené místnosti (23-24C) celkem rychle opadává a taky bych ho pořád musela dozdobovat..děcka by mě určitě snědli perníčky atd....Mám ráda tradiční české vánoční zvyky.
Odpovědět
Zdobíme 23. večer až když děti spí..až budou větší tak asi už běhen dne. Před 23. určitě ne, jednak se mi to nelíbí, protože se do štědrého dne okouká, to můžu mít jinou dekoraci ale stromek určitě ne a pro děti by to bylo už všední a za druhé máme tradiční smrček a ten by ta těch 24 dnů nemusel být tak hezký, ve vytopené místnosti (23-24C) celkem rychle opadává a taky bych ho pořád musela dozdobovat..děcka by mě určitě snědli perníčky atd..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Prosim vas mam živí stromecek po prve co mam syna 3roky a chtela bych ho uz zitra ustrojit myslite ze vydrzi aspon do 30.12? dekuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Já vždycky s rodinou zdobíme stromeček večer 23. prosince. Vždycky když jsem byl malý, tak jsme měli ozdobený celý obyvák vanočními ozdobami, takže ta atmosféra tam byla 8-) .
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Také zdobíme 23.12. a letos bude asi umělý. Ještě nevím ale. Zvažuji koupi tohoto, vypadá OK. https://www.umeleprodukty.cz/umely-va...
Odpovědět
Zdobíme na 1. advent, (umělý stromek) ať si ho trochu užijeme, ta předvánoční atmosféra, to očekávání má své kouzlo, které hned po štědrém dnu mizí, a po novém roce tím tuplem, 2 ledna stromek sklízíme veškerá atmosféra je fuč a nemá smysl nechávat déle :-) a fascinují mě ti co mají stromek pomalu do února... :-D My razíme opačnou cestu, radši déle před vánoci než dlouho po vánocích ;-)
Odpovědět
Máme živý stromek a zdobíme ho asi týden před Vánoci.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@balcar3 To je vrvhol, lidi pro reklamu div nevypoti srdceryvny pribeh 😁
Odpovědět
Profilova fotka
U nás od té doby co máme děti zdobime na první advent , začínáme pect cukroví a proste už jedeme cely měsíc Vánoce , ale zase já ho hned po svatkach odstrojuji 😉
Odpovědět
My jsme si jako děti vždycky vybrečeli stromek už i před adventem, jen co je začali prodávat, mně to zůstalo, mám ráda stromek ozdobený od prosince, mám umělý, takže neřeším, u živého trošku ke konci opadával, ale nic hrozného.... Pak brzy odstrojujeme třeba před Silvestrem 🙂
Odpovědět
V rodine se zdobil 23. 12. a odstrojoval na tri krale. Manzel ho loni zdobil tak tyden dopredu, protoze po Stedrem dnu jezdime stejne pryc za rodinou, tak aby si ho syn uzil. Ale uz nevim, kdy jsem ho davala dolu - nekdy po Silvestru.
Odpovědět
My zdobíme na třetí adventníneděli, sundávám na Tři krále. Stromeček jedině živý. Většinou jedličku a neopadává. Už se zase nemůžu dočkat. Jako děti jsme zdobili až na Štědry den a mě pak připadalo, že ty vánoce jsou hrozně krátké. Miluji atmosféru před vánoci, proto strojím dříve.
Odpovědět
My zdobime v noci pred Stedrym dnem. A odstrojujeme kdyz Vanoce konci, tzn. prvni nedeli po 6. lednu (Tri kralove).
Odpovědět
Profilova fotka
@balcar3 vanoce v lihu, to bude letos dobry navod jak to prezit, zajdu do sklepa pro zasoby
Odpovědět
Profilova fotka
U nás nosí stromeček ježíšek, takže 23.vecer až syn spí ho nazdobime a 24. Ráno se jde podivat jestli nám ho donesl 🙂
Odpovědět
zdobíme 22.12 - 23.12 večer
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?