Orchidej napadla puklice, ale fialky ne. Je to možné?

7. říj 201660

Líbí se mi to

Zdravím, konečně jsem se dokopala k tomu, že najdu na internetu, co má na sobě orchidej, kterou jsem dostala. Zjistila jsem, že je napadená puklicí. Takže, bohužel ihned letěla pryč. Mám dotaz. Měla jsem ji na okně spolu s fialkama několik měsíců. Je možné, že by fialky napadené nebyly??? Na listech ani květech nic nemají. Díky za info.

 • Možná se puklicím nelíbí chlupy fialky, viděla jsem puklice asi jen na hladkých kytkách. Jinak na puklice funguje mýdlová voda a nebo biool 😉

 • Tak to asi nebyla puklice, poklice nelítá. Puklice vytváří na spodní straně listů takové voskové zapouzdřené hrbolky, a v nich je ukrytá a saje z listů. A jediný způsob, jak je skutečně zlikvidovat, je hodit do kamen. Ty mrchy se totiž schovávají í v půdě. Zlikvidovala jsem kvůli nim oleandry, a to jsem vyzkoušela všechno.

 • @inkajanakova : ))) nemyšleno, že letěla puklice, ale ona orchidej 🙂

 • Sponzor fóra
 • Tak to ano, a bohužel na puklice je to jediná léčba. Na fialky si myslím nejdou kvůli těm chloupkům a taky mají rády tvrdší hladké listy. Fialka je pro ně moc měkká si myslím. Zatím jsem to viděla jen na oleandrech a fíkusech.

 • Musím vám odporovat. Měla jsem před třemi lety oleandry plné puklic a taky je chtěla zlikvidovat, ale v zahradnických potřebách mi doporučili granule na puklice. Vyměnila jsem hlínu a do každého květináče přisypala granule, podle návodu. Mám šest velkých květináčů, tak to vyšlo skoro na 1000, ale vyplatilo se to. Dělala jsem to v květnu a v červenci nebyla ani jediná puklice. Teď mají přes 1,5m výšku a puklice už nikde nemám.

 • Jojoo, to se mi taky stalo a zeptala jsem se u nás v květinářství a oni mi poradili nějaký postřik a zbavila jsem se toho...🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat

  Líbí se mi to

  Napiš zprávu

  Napiš, proč příspěvek nepatří na fórum.

  Upravit komentář

  Upravit diskusi

  Opravdu chceš smazat komentář?