Proč nekvete fialka?

Ahoj, vloni vlétě jsem dostala v květináči fialku. Odkvetla a od té doby ne a ne kvést, nějak se jí nechce. Neví někdo proč?
Odpovědět
@sarka49 nemá teď klidové období? Já nevím, záleží asi na světové straně, zálivce, jestli se s květináčem nehýbe, květináč by měl být i menší, ale když je nová, to asi ten problém nebude, že? Možná by pomohlo hnojení. I když já se přiznám, že kytky nehnojím vůbec, zaliju poslední dobou, jak si vzpomenu a květou skoro pořád. Tak nevím. My je máme pořád v teplé místnosti, nemám je kam dát na zimu víc do chladna.
Odpovědět
@sarka49 fialky maji ted klidove obdobi pockej az vyjde slunicko to bude kvest porad :)
Odpovědět
@sarka49 z mé zkušenosti čím méně se o ně člověk stará, tím spíše kvetou. Před třemi týdny jsem obrala poslední uschlý květ a včera koukám, že má nasazeno 10 nových poupat. Nehnojím, mám ji na jižním okně v kuchyni, zalévám, když je komplet vyschlá do misky, aby si vzala, kolik chce. Mám ji rok a kvete takhle už potřetí, vždy si dá měsíc klid a znova :-)
Odpovědět
Já hnojím jednou za 14 dní, hnojivem start a růst. Zalévám do misky.A víc květů než listů.Mám na jižní straně.Je pravda , že v bytě mě moc nekvetly.
Odpovědět
Holky děkuju, je pravda, že já se o kytky taky nijak extra nestarám. Zaleju když je fakt potřeba a hnojim jednou za půl roku, když si zrovna vzpomenu :-D U mě silnější přežije :-p
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?