Sekera Fiskars, kterou velikost?

27. říj 2020130

Prosím o radu, chtěla bych k Vánocum koupit sekeru Fiskars, ale je jich hrozně moc a nevím jakou velikost vybrat. Měla by být "univerzální" Na nějaké to menší až střední polínko, větve, s sebou do auta pro každou příležitost....Prostě ne do lesa na kácení stromů, ani ne mini na zatloukání kolíků od stanu.

• Já mám x17 a spokojenost.

• na velke stipani mam x25 a x17, na mensi spaliky postaci x10 a do auta na obcasne vyuziti na vetve, trisky apod. x7 ta je dobra i do batohu na vandr, jeste je x5, ale to uz je takovy modylek do kabelky 🙂

• SUper, díky, já jsem si předběžně hyhlédla X11....takže to nebyla úplně špatná volba....a tu kabelkovou musím mít 😃 ....sekeru ještě v kabelce nemám 😉

• Sponzor fóra
  • @bamak Mámeeee x11 (doporučuju mall.cz) a jsme nadmíru spokojení 🙂
    Pak máme i štípací sekeru a taková fiskars mačeta je něco úžasného.

• Hultafors Sekera malá univerzální hmotnost 800g, nebo 900g. Vím, není to Fiskars, ale Hultaforsky jsou prostě nejlepší. Kupuji manželovi každý rok jinou velikost a na Fiskarsky se u nás od té doby práší. Používáme je už jen na prasárny, aby jsme nezničili pěkný sekery 😉

• @brokolicenoblhoch  Dík, mrknu.

• @jancu01  TAk super, asi to bude X11.....a mačeta k narozeninám 😃

• Já dostala k vánocům X11, jak se u nás říká - největší jednoruční a zároveň nejmenší obouruční sekera od Fiskars🙂. Spokojenost.

• @terkaz95  ja jsem se nakonec nechala ukecat na vetsi a na nase pomery je zbytecne velka, jak s ni jednoruc neuseknu nic /mozna vlastni prst 😃 /. Ale aspon mam na dalsi vanoce co kupovat 😉 .

• Zdravím, nechcem zakladať novu tému, mam otazku ohľadom káľacej sekery Fiskars X17. Môže sa používať aj takým spôsobom že po zaseknutí do polena otočim sekeru aj so zaseknutým polenom o 180° a trepnem opak sekery o klát tak aby sa poleno rozštiepilo? Písal som do Fiskars ale nikto mi neodpovedal.
    Pýtam sa preto, lebo niekto mi tvrdil že sa to nesmie. Neviete niekto relevantnú odpoveď?

• @milan209  Sekeru (fiskars) tak normálně používáme, vůbec by mě nenapadlo to řešit. Je to sekera!

• Pořídil jsem si velice kvalitní sekeru Dellinger Valhalla Manad, která je ukovaná z damascénské oceli tvrdosti 1095-15N20 z dellinger.cz. Mají tma dopravu nad 3 tisíce zdarma. Je opravdu ostrá, a díky velké tvrdosti vydrží navždy.

• Záleží kdo ji bude nejčastěji využívat. Když chytíte topůrko těsně pod hlavou sekery a natáhnete ruku, měl by opačný konec sahat pouze k podpaží. Jako druhý aspekt je váha. Po upažení by měla jit sekera zvednout jednou rukou nad hlavu.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat