Videozvonek - umístění obrazovky a zásuvka

Dobrý den. Jak máte řešeno vedení kabelu od obrazovky videozvonku? Elektrikář mi tvrdí, že musí být obrazovka a vedle zásuvka, kde to bude zapojené. Z estetického hlediska se mi to nelíbí a určitě jsem na fotkách viděla obrazovku bez zásuvky vedle. Jak to máte řešené? Děkuji.
Odpovědět
Normálně pod jednotku telefonu dáte klasickou elektroinstalační krabičku a v ní si napojíte co potřebujete na co potřebujete... Nic složitého v tom nehledejte a pokud s tím má Váš elektrikář problém, tak ho vyměňte.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak v rámci zjednodušení ho chápu.... ale obrazovka má trafo ( jako u nabíječy na mobil, někdy i větší ) a to se jen tak těžko napojí... nechá se pod obrazovkou hlouběji ve zdí udělat zásuvka, do ní zastrčit adaptér a nebu tak nic vidět, záleží jak je obrazovka velká...
Odpovědět
záleží co si vyberete za videotelefon, některé typy mají přímo z výroby zástrčku do zásuvky a kvůli záruce se nedoporučuje to stříhat a někde v krabičce to napojovat, takže ta zásuvka vedle musí být. A jsou typy kterým stačí jen kabel SYKFY 5x2x0,5 a ty se spojí za obrazovkou a nemusí se ani dělat žádná krabička pod obrazovkou. Prostě záleží co si vyberete a kolik ste ochotni investovat do toho.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
Podařilo se nakonec někomu realizovat bez trafa v zásuvce? Děkuji moc @kamcha
Odpovědět
@jajinka121 Jasne, ale musis mit pripravu dopredu. 1) koupis si trafo na din listu do rozvadece, ale musis mit z rozvadece natazeny kabel, nebo husi krk. A nesmi to byt moc daleko, aby nebyl velky ubytek napeti. 2) pokud budes mit stkrinku pod videotelefonem, tak neni spatne zasuvku dat do ni a stahnes tam i ten husi krk 3) pokud nemas skrinku, tak staci dat vetsi krabicku do zdi, kde nebude videt (my mame treba za dverma z druhe strany chodby, nez zvonek)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?