Zabezpečení domu, má smysl?

Zobraz úvodní příspěvek
Tak jak jste na tom, má smysl dávat nějaké zabezpečení? Budeme bydlet v městské části - vesnice hned za městem, 28 nových baráků na konci vesnice...Máme dát do přízemí nějaké zabezpečení? Máme trochu obavu, protože na druhém konci vesnice(no asi 5minut pěšky) bydlí manželova babička a tam už sousedy vykradli a u babi taky byli - jednou kdy se vkradli zezadu, když babi byla u branky a pak ještě ukradli jednou žebřík, kterých vykradli kostel... :-| ona má teda rohovou parcelu, my ne...ale celkem se bojíme, že se budou nějací hajzlové potulovat a zkoumat.. :-S ale máme kočku a dítě,což s čidlama nevím, nevím..jedině, když budeme pryč..
Odpovědět
1
2
Jedině dron na střeše, když vycítí zloděje, mrskne po něm cihlu. :-D
Odpovědět
@markarnatnel "byla,je a bude horsi a horsi doba" Co to znamená? Že teď je lépe než bylo a bude? Takže to znamená, že pokud bude lépe, tak teď, když je lépe bude hůře a když má být hůř tak bude lépe? Já bych nepočítal s tím, že stoupne kriminalita, když už několik let klesá.... Nechápu, proč by mělo být hůř, tady nejsme ve Sci-fi filmu. Bude jedině líp.
Odpovědět
Profilova fotka
@nihilises Ano reagovali jsme na nějakou otázku. Nic není dokonalé.A pokud se tam budou chtít dostat dostanou se o tom žádná.Jsem ráda,že Vás to pobavilo a přeji Vám aby jste nikdy nepotřeboval našich služeb... Ale jakmile čtu řádky od Vás vždy si vzpomenu na ty poškozené jak pak naříkají a pomalu tam omdlívají, že jim někdo chodil po domě.
Odpovědět
@tinka2011 Jen otázka: Bude se bát víc ten, který nezabezpečil a vykradli ho, nebo ten, který zabezpečil a vykradli ho? To, že někdo přemýšlí o zabezpečení znamená, že už teď má strach. A to zabezpečení ho strachu nezbaví. Jen se změní jeho zaměření: Nezapomněl jsem na něco? Bude ten alarm dost slyšet? Opravdu to toho zloděje zastaví? Neměl jsem přikoupit ještě něco? Minimálně v podvědomí to tam těm lidem pojede.
Odpovědět
Profilova fotka
@nihilises První věta otázka je zajímavá, těžko na ní odpovědět. Druhá věta je už nesmyslná. Rozhodně nejde o to,že má někdo strach ano strach mám o své dítě. To je asi jediný strach který mám. Říká Vám něco pojem "spící domy"? Jen z mé nedávné zkušenosti jsou to domy, které byly vykradeny, když lidé spali v patře. Za A) neměli psa zajímavé,že okolní sousedi psy měli,ale vykradeni nebyli. B)alarm něměli C) Alarm měli,ale přízemí nekodovali. Všechny tři možnosti splňovali vykradení lidé. Takže teď mi prosím řekněte proč ten člověk nevykradl lidi co měli psa a měli alarm a kodovali? Už jen to mě utvrzuje v tom,že jak pes tak alarm má smysl.
Odpovědět
@ivaa32 ptala jste se jaké zabezpečení a případně zda vůbec dům zabezpečit, tak se pokusím odpovědet na vaší otázku aniž bych se snažil moc hrát na filosofa. 1. velká čast domů je vykradena během dne - tudíž moudro o baterce a světýlkách z vietnamu bere za své 2. pokud bude mít aspon nějaké zapezpečení, budete asi klidnější 3. bude-li to zabezpečení "vidět" z ulice, bude to signál pro zloděje, že tady raději ne. (my měli venku blikající čidlo meteostanice a sousedi to považovali za zabezpečení :-D 4. budete-li mít doma nějakou krev neberte to na lehkou váhu - pokud ano navštivte raději lékaře pře hlavu 5. máte-li patrový dům, v noci kodujte přizemí, je to nekomfortní, ale věřte, že siréna při narušení vašeho soukromí zloděje pravděpodobně odradí a vás probudí. Mimochodem mého bývaleho kolegu vykradli, když spal v patře a fakt to s ním zamávalo (a už zabezpečení má - pozdě ale přece) 6. mám nový dům - bungalov a zabezčení mám včetně hlásiče kouře. 7. pokud považujete za normální otevřené dveře atd - platí bod 4. 8. ven.žaluzie nebo rolety, magnety atd nemusí být na škodu. 9. i pojištovna se na vaši pojištěnou nemovitost díval lépe :-) 10. máte-li v rodině policistu (kdo dneska nemá? :-) ) , zkuste se zeptat i jeho.
Odpovědět
@fotrtom tak to jsme asi jediný kdo nemá v rodině policistu :-D jasné, co píšete dává smysl, jen kvůli kočce uvidíme co půjde a nepůjde. Rolety ani žaluzie neplánujeme,mimochodem to nám zase známý říkal, že podle toho zloději poznají jestli je někdo doma :-D Požární hlásič musí být - spíš teda kvůli kolaudaci,,prý..my to ani nevěděli
Odpovědět
@fotrtom mám v rodině policistu a ten ti řekne, že zloději dnes vykradou cokoliv a kdykoliv. Vždy se na krádež pečlivě připraví a mají dost informací o domech a lidech co v nich žijí.... Mimochodem kamaráda policistu vykradli v noci když spal v patře a to mají alarm, psa venku i uvnitř. Každopádně pro klid duše je lepší vždy nějaké zabezpečení mít a hlavně si dávat pozor na veřejné sdílení svého života kdy spousta lidí usnadní zlodějům práci.
Odpovědět
Dobrá informácia pre zlodeja je sociálna sieť, kde chválime co, kde ako máme doma prispôsobené a ešte k tomu sa tam chválime kedy a na akú dobu ideme na dovolenku :-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?