Dveře do technické místnosti

26. čvn 201660

Dobrý den všem,
prosím o radu.

V technické místnosti počítáme s pračkou a sušičkou, ale není zde okno. Výstup bude do zahrady.
Počítali jsme s klasickými dveřmi, ale oknaři nám navrhli udělat dveře balkonové, aby jimi šlo
větrat případně na ventilačku. Z důvodu odvětrávání se nám tento nápad zpočátku líbil, ale postupem
času si tímto řešením nejsme jisti. Větrání by šlo případně stále ještě řešit větrákem vytaženým do prvního
patra a do střechy.
Prosím o radu při rozhodování - uvítáme jakýkoliv postřeh, zkušenost, nápad ...
David

 • Též máme technickou bez okna. Jak píšete, odvětrání se dá ventilátorem. My jsme si nechali dát do horní 1/3 dveří prosklení kvůli světlu.

 • Proc si nejste jisti? Resp. co vam vadi? Moznost prirozeneho odvetrani a jeste trochy svetla bych uvitala, ventilator az jako posledni - zase par decibelu hluku a spotreby el.en.

 • @zuzekk   Přesně nedokážu říci, co nám vadí ... trochu se bojím z důvodu bezpečnosti a pak tak nějak pocitově... prostě mi přijde divné mít tam jiné než klasické dveře...
  Co se týká skla a osvětlení, byly by klasické dveře aspoň z půlky prosklené, takže výběr balkónovky-klasické řešíme jen z důvodu možnosti větrání.

 • Sponzor fóra
 • @dejvic  Z důvodů bezpečnosti... Tak je udělejte v bezpečnostním standardu jako u zbylých oken 😉 . Problém bych spíš viděl v rámu a jeho zatěžování. Ale manželka s prádlem chodí balkonovými dveřmi už skoro deset let a pořád fungují.
  Takže pokud to bude jen na normální chození a nebudete přes práh jezdit třeba se sekačkou na trávu (nevím, jak bude technická koncipovaná), tak bych se balkonových dveří nebál.

 • @dejvic  ...tak pak už je to jen o tom, zvyknout si na myšlenku 🙂
  Ono u těch praček/sušiček/hromad prádla a dalšího může být pěkně zatuchlo a dlouze otevřená ventilačka je od oknařů dobrý nápad.

 • @dejvic  Dva úhly pohledu : Dáte balkonové, budete moc větrat a ušetříte za bezpečnostní vchodové dveře do domu, jelikož ty pak nemají žádný význam. Dáte vchodové, nebudete moc větrat ventilačkou, ale budete mít bezpečnější dům. Vybrat si musíte sám.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat