Směr otevírání dveří WC a koupelna

Prosím zkušenější o radu. Máme se vyjádřit ke směru otevírání dveří (projekt od developera) a nejsme si jistí, zda je nyní zvolen správný směr u WC a u koupelny. Šířka WC bude 103,5 cm, délka 167 cm, bude zde závěsné WC Jika Deep (hloubka 51 cm), skříňka s umývátkem Jika Petit (40x23cm) a dveře široké 70 cm. U koupelny zase nevíme, zda nebude vadit otevírání dveří směrem k vaně, zda nebudou dveře uvnitř překážet? Prosím o radu, zda to nechat tak, jak je to navržené od projektanta nebo změnit otevírání směrem ven? Děkuji.
Odpovědět
Nejsem si tak úplně jistá, ale nemělo by být otevírání dveří ven z bezpečnostních důvodu? Představte si, že se člověku na WC udělá špatně, zkolabuje a tak zablokuje dveře... V těhle malinkých prostorech je to reálné. (Mi se to stalo, omdlela jsem a manžel se dovnitř nedostal.)
Odpovědět
Profilova fotka
Jak se dostane ten člověk ven? Když ty dveře nevykopnu, pokud budou směrem ven?
Odpovědět
@slamer flexa :D
Odpovědět
Jinak jako ideální řešení vidím otvírání na obě strany ;), něco jako lítačky a nejen u WC, ale všude, kde hrozí srážka s kolemjdoucí osobou, vždy budu otvírat směrem k sobě a je po problému.
Odpovědět
@slamer Máme kliku s pojistkou, kterou v případě nutnosti snadno z venku otevřu. Za běžných okolností si na záchod vzájemně nelezeme. Nicméně děťátko na sebe kdysi dokázalo vysadit dveře od sprcháče...byla jsem ráda, že se do koupelny normálně dostanu.
Odpovědět
@slamer myslela jsem to tak, že když za dveřmi otvírajícími se dovnitř leží bezvládné tělo, tak je dovnitř neotevřete, tudíž ani nevykopnete... Doma běžně zámek na WC nepoužívám, takže vykopávat není potřeba... Stejný případ jsou ty vysazené dveře u sprchového koutu, kterými dítě zablokovalo možnost otevření dveří (i nezamčených)do místnosti (psal někdo výše)... Pokud to prostor dovolí, otevírat ven.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
My máme otevírání na WC a koupelnu ven, je to super, máme víc místa tam.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?