Ako kombinovať drevo a drevené dekory?

Profilova fotka
ahoj, podobne tema jsem tu nenasla, ackoliv konkretni dotazy jsem videla v jinych diskusich (ale nemuzu si vzpomenout, kde :-) ) jak se zacina rysovat vybaveni mistností, nemuzu si vubec vybrat, co k sobe jde.. nechci lakovany nabytek, ale minimalne s drevenym dekorem.. no a to uz mame okna, dvere, podlahu.. a k tomu nabytek konkretne mi jde o obyvakokuchyn - okna mame zlaty dub, podlaha bude dub (laminat), dvere a oblozky budou taky dub, zatim jsem se snazila vse do jednoho "stromu" :-D ..ale nevim, jakou kuchyn.. vzhledem k tomu, ze cela mistnost je sice velka, ale cela na sever, tak nemuzu jit do niceho tmaveho, ale ve svetlem me nic nenapada.. brizu mam v kuchyni ted, tak jsem chtela zmenu, ale jakou? na podlaze budou nejake kachle, jeste nejsou vybrane, ale ty tedy dreveny dekor mit nebudou, to by bylo moc :-) co udelat tu kuchyn taky v dubu? nebude to zase moc fadni? nebo nejaky svetly orech? nemam zdani
Odpovědět
Ducik, psala jsi, že podlaha bude dub laminát a pak že na zemi budou kachle......tzn. obývák lamino, kuchyň kachle?
Odpovědět
Profilova fotka
mirco presne tak - kachle jen v kuchynskem koute
Odpovědět
Já bych dala kombinaci středně hnědého ořechu + nějaká ta vanilka, slonová kost apod. Obývák pak ladit stejným nábytkem. Kuchyň v dubu mi připadá trošku nezajímavá. Já řeším něco podobnýho..... kuchyňjídelnaobývák sice na východ, ale vikýřová okna, což taky nic moc světla,ale i tak asi zkusím tu kombinaci, co jsem psala. Mám dveře taky v dubu, podlahu v kuchyni dám vinyl v dekoru dlažby, zbytek místnosti už dřevěný dekor, ideálně k barvě toho ořechu, ale to se mi nějak nedaří sehnat. Světlost místností budu muset dohnat žlutou výmalbou.
Odpovědět
Profilova fotka
orech s vanilkou mi trochu vadi.. maji to ted vsude, prodavaji to i v levnem nabytku, je to ted "in" a ja nechci mit to, co maji vsichni. ne ze by to nevypadalo dobre, ale prodava se to jak housky :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ale dik za nazor ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ducík:a zařizuješ si podle toho, co se líbí tobě, nebo podle toho, co teď nemají všichni?? Asi podle toho, co se líbí tobě, ne? Jinak by sis těžko v dnešní době dala okna ve zlatém dubu, co si v posledních letech dali snad všichni.... :-D Vždy je období, kdy je něco módní, tak to má každý druhý a apak je zase něco jiného "in".Je na vás, co je pro vás to pravé "in" a co se vám bude líbit i za roky. Já to takhle mám s odstínem třešně, který si dnes už nikdo nedává, ale pro mě je stále i po letech ten ostín dřeva zajímavej... Máme v domě podobné odstíny, jako vy, kuchňský kout na sever a kuchyň jsme volili světlou, smetanovou v kombinaci s ořechem v korpusech.Ne proto, že to někdo dnes dává, či nedává, ale proto, že se nám to líbí.A co mají ostatní, je mi upřímně fuk, zařizuju si to podle sebe a svých pocitů. :-)
Odpovědět
A čo takto dub bez lakovania, natretý iba nábytkovým olejom? To by krásne zvýraznilo kresbu dreva a pritom by to nebolo tmavé ale také pekné prírodné.Ak však chceš drevotriesku tak dubových dekorov je asi najviac v ponuke u každého výrobcu. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dodog, obavam se, ze olejovany masiv je nad me financni moznosti ;-) nevim, jestli by toho dubu pak nebylo moc, jestli by pak interier nebyl fadni gigi, jasne :-) priznam se, ze je to taky z casti proto, ze orech s vanilkou si poridila tchyne, tak chci neco jineho.. ale treba az uvidim ve studiu takovou kombinaci, padne mi do oka. toz myslite, ze se k dubu hodi jeste neco jineho nez dub a kombinace orech+pastelove barvy? a jake tmave odstiny byste volili k dubu? (dubova bude podlaha v celem dome a nabytek treba do loznice by se mi libil tmavsi...)
Odpovědět
skús drevotriesku dub reál...
Odpovědět
Profilova fotka
ducik: tak to pak chápu.... :-D tos měla napsat rovnou... ;-) A co dát třeba úplně bílou linku a dřevěnou prac. deskou? Sami, tím, že máme už výrazná okna a k tomu dveře, tak jsme nechtěli další hnědé plochy, aby to pak už nebylo "předřevované".Co půjde, př. skříně chceme už buďsvětlé, či v mléčném sklu, aby se to dřevo trochu odlehčilo. Ale třeba se vám převaha dřeva líbí, tak pak bych se orientovala jen do toho jednoho odstínu, jak jsi psala.
Odpovědět
Profilova fotka
gigi, i nad tim uvazuju (bila), ackoliv jsem byla vzdycky proti bilemu nabytku - kvuli neustale potrebe piglovat nas jediny bily kousek :-) ale musela by byt asi v laku, folie by vypadala lacine a lak je dost drahy... diky za tipy, zkusim se poradit jeste se stolarem, co bude delat linku
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?