Bazén Marimex Orlando, jaké koupit doplňky a co je zbytečné?

Dobrý den, chceme rodičům koupit na zahradu bazén Orlando, byla mi doporučena spousta „vymožeností“ a teď, co je z toho opravdu potřeba? Rodiče by rádi měli slanou vodu, takže doplňky by byly: solinátor - ten určitě písková filtrace - ta je prý také potřeba vysavač - je potřeba? solární ohřev - je potřeba? chemický set - je potřeba, pokud chceme používat solinátor? Mockrát děkuji za rady, co pořídit/nepořídit.
Odpovědět
@pj_bydlime zrovna jsme vcera kupovali, rada pomohu🙂 Kupovali jsme primo na Marimexu, ale Orlando vcetne prislusenstvi (filtrace, hadice, piskova napln a plachta v cene). Usetris. Solinator - ano piskova filtrace - ProStar 4 doporucuji, zavisi ale jakou hloubku kupujete Vysavac - neni potreba, ale nice to have, ale bordel ze spodu jinak vysat nejde. solarni ohrev - zvysuje teplotu tak o 3 stupne, funguje ale ovsem POUZE pokud sviti slunko . Doporucivali nam i solarni plachtu. chemicky set - neni potreba, pokud mas solinator, kup si ale pH sadu na upravu vody a testery. Podle toho si koupis ph+ nebo ph- a upravis vodu. Mimo to jeste: - schudky k bazenu - 4 hadice 32 mm, (jsou soucasti, pokud kupujes uz bazen vcetne prislusenstvi) - bazenova hadice 4 x 1,25 na napojeni skimmeru a solinatoru - SUL do solinatoru, prodavaji 25 kg - skimmer Olympic - zatka vratne trysky (pokud neni cerpadlo v provozu) - instalacni sada k bazenu (nepostaci pry zaklad) - sitka na bordel na hladine Klidne se ptej, v patek by mel dorazit.
Odpovědět
@linee neříkalo se kdysi, že do těch bazénů s folií není solinator dobrý nápad? Jen mě to zajímá.
Odpovědět
@candat mohu se zeptat na duvod? Samozrejme musi byt bazen na to i urceny. Jinak sul prichazi do kontaktu pouze s folii a horni plastovou listou, takze v tom nevidim problem. Prave jsem cetla dost recenzi, kdyz se spatne rozpustila chlorova tableta a delala bile fleky na folii nebo ji dokonce pak znicila. Podobne se musi zohlednit vyber schudku v pripade slane vody.
Odpovědět
@linee no vy jste zlatá! Jdu to prostudovat a budu psát další otázky 🙂)
Odpovědět
@pj_bydlime jeste mne napadlo - pisek do piskoveho filtru, prodavaji take po 25 kg (pokud neni soucasti baleni). A schudky, pokud mate solinator, tak pouze plastove a nebo titanove. Kovove NE. Sousedi maji a sul rozezira kov a uvolnuje ho do bazenu. Take je dobre popremyslet, zda bude bazen zapusteny, castecne zapusteny nebo jenom polozeny. Podle toho se kupuji schudky. Jinak jeste pocitejte s piskem na podsypani kolem spodni listy A nebo existuje alternativa asi za 1500 Kc - polystyrenove pulkruhy dlouhe 50 cm.
Odpovědět
@linee jen jsem kdysi někde četla, že to snad prý špatně působí na tu fólií. Ale blíže jsem to nezkoumala. Proto se ptám.
Odpovědět
@candat rozumim. Mozna byla folie z jineho materialu. Uplne si neumim predstavit, proc by mel solinator vadit. Je to sice plynny chlor, ale jine slozeni, nez klasicke chlorovane tablety....Mno, kdyztak dam po par letech update🙂)))
Odpovědět
@linee Tak jsem to znovu projela a myslím, že ten seznam je dokonalý, takže mockrát ještě jednou děkuju za pomoc! Jakmile bude sada skladem, hned jí objednám 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?