Garnýž po celé délce stěny

Ahoj, uvažujeme, že bychom dali garnýž v kolejnici, na strop po celé délce, čistě z estetického hlediska. nemám ráda ty zakončovací koule, ani když je garnýž moc vidět. Ale zdá se mi to drahé, náročné a bojím se , že jezdce budou zadrhávat ve spárách, protože máme stěnu v pokoji širokou 6 metrů a tak dlouhou garnýž nejspíš neseženeme. Jinak jestli kroužky nebo kolejničky je mi jedno, raději bych sice obyčejnou tyč s kroužkami, protože kolejnice se nám často zasekávají a strašně mě to vytáčí 😄 ale obyčejná tyč s kroužky, to je na takovou dálku asi nereálné. Ještě mě napadlo natáhnout nějaký drátek..ale i ten se asi prověsí. uprostřed je možné udělat po 3 metrech podpěru. Ale to je taky asi málo, co? Hlavně bych chtěla nějakou garnýž, která bude co nejmén nápadná...
Odpovědět
Dobrý den, já budu dávat toto. Zapuštění do sádrokartonu jsem už nestihla, ale i toto by mohlo být dobré. A cena mi prijde velmi příznivá. Ve skupině inspirace drtivá většina doporučuje kolejnice, nikoliv garnýže.
Odpovědět
@norikakaa díky! a to, že jste nestihli, znamená, že by mi to třeba dělníci na naší novostavbě (byt) za příplatek namontovali právě do toho sádrokartonu?
Odpovědět
Profilova fotka
My máme zapuštěno v SDK.
Odpovědět
Profilova fotka
Zapomněla jsem hodit fotku 🙂
Odpovědět
@myfairlady nejleosi je je zapustit do sadrokartonu, ale my už malujeme, takže nic. Proto jsem vam poslala tu, ktera se prostě přisroubuje na strop. A pak jsou ty vymakané, co teď poslala @denisa_vys a ty jsou nejlepší (zapuštěné=skryté). A teď vlastně nevím, zda jsem vám odpověděla na váš dotaz😀
Odpovědět
@denisa_vys Dobrý den. Můžete mi prosím doporučit obchod, kde jste je zakoupili a jak to cenově vychází? Taky nad tím zvažujeme, protože se mi nelibí typické tyče 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@lulitka9 máme konkrétně tyto: https://www.garnyzerolety.cz/zaclonov.... Cenu neřeknu, jelikož jsou na míru a záleží tedy jakou délku objednáte, když jsme kupovali měli jednu z nejlepších cen, třeba najdete dnes v jiném shopu ještě levnější, prodávají se i plastové a ty vychází o dost levněji než hliníkové.
Odpovědět
@denisa_vys vypadá to perfektně. Ale sádrokartonový podhled nemáme a nevím, jako ono dělat ho JEN kvůli kolejnicím na závěsy? Hlavně manžel teď říkal, že to sem tam drhne, že to neklouže tak hezky jako kroužky po kulaté tyči. že se sem tam vzpříčí jezdec, prý to mají v práci a hrozně ho to vytáčí... :/
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady my jsme snižovali v bytě stropy, a ono i kdybych chtěla garnýže nebo jakýkoliv jiný systém, tak bych jej tam kvůli tomu nedala, protože nám stropy končí v některých místnostech víceméně současně s oknem 😄. Nemám je vyzkoušené, protože po roce bydlení nemám nikde ještě závěsy, kvůli kterým jsme tento systém pořizovali, ale nemám v plánu s nimi hýbat a nějak aktivně je používat, budou jen dělat "parádu" po stranách, takže i kdyby se s nimi špatně manipulovalo, asi mi to vadit nebude. Viděla jsem něco podobného těmto kolejnicím, akorát montovaného přímo na strop, pak to stále v rámci možností vypadá, že to "visí" od stropu přímo.
Odpovědět
@denisa_vys děkuji 😊 tak to jsou ještě jiné než jsem našla.
Odpovědět
@myfairlady některé kolejnice jezdí hrozně (byli jsme v hotelu, kde nešlo okno vůbec zatáhnout) a některé naprosto v pohodě. My jsme vybírali strašně dlouho a prošli jsme toho hodně. Hodně dobře to má řešené ikea - má kolečka, takže to jezdí celkem v klidu, ale velká nevýhoda je, že mají strašně krátké délky a tak ti to nevyjde na jedno okno a musíš nadstavovat, což jsem na nic.... Navíc uchycení taky nic moc My jsme nakonec vybrali z moebelixu - uchycení v pohodě (pohodlně se nacvakne) a místo jejich jezdců jsem koupila wave sytém a krásně do nich pasuje a jezdí o hodně líp, než jejich originál. Teď si s tím budu šít všechny záclony.
Odpovědět
Jenom pro predstavu posilam foto zaclon wave a rasici stuha-vlnka. Cenove to vychazi hodne podobne.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
@denisa_vys dobry den, mate prosim podrobny navod, jak toto udelat? Zadal jsem tento ukol stavby vedoucimu, ale ted je uplne mimo. Do 3 pokoju nam udelal cenu 30 000 bez kolejnicek. Jen priprava na montaz. Za jakykoliv poznatek, navod budu vdecny. Dekuji.
Odpovědět
@denisa_vys mohu se zeptat jak se tyto zapuštěné jmenují? Budeme na jaře dělat SDK v domě a to mi přijde super. Pasují vám tam pak přímo k tomu dodané nějaké jezdce? děkuji moc.
Odpovědět
@denisa_vys děkuji, už jsem níže našla váš odkaz.
Odpovědět
Profilova fotka
@david_hoffman pod kolejnicí máme daný navíc profil a na kolejnici se vynechalo místo, když se připevňovali SDK desky, až poté jsme navrtávali do profilu garnýže. Cenově stejný, jen jsme zaplatili ty profily navíc 😄
Odpovědět
@jajinka121 my kupovali kolejnicky na stránce kolejnicky.CZ a taky spokojenost.
Odpovědět
Foto, není to zapuštěné v sdk, tudíž to můžete dat kdykoliv
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@denisa_vys Ako máte ukončenie. Zaujímalo by ma, ako sa vyberá záves, pokiaľ máte záves od steny po stenu. Ďakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@erikat88 z jedné strany jsou větší dírky na konci kolejnice, kudy se závěsy/záclony nandavají/sundavají a k tomu taková zarážka, aby to poté nevyjíždělo ven.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@denisa_vys Jak daleko je prosím kolejnice od stěny?
Odpovědět
@sarmaj U nás je záclona 8cm od zdi.
Odpovědět
@kofejn díky
Odpovědět
Profilova fotka
@sarmaj My to máme v bytě podle topení, co je pod okny. Takže nevím, cca 12 - 15 cm od okna ..
Odpovědět
@luckavra Dobrý den, jaká je prosím výška této kolejničky? U několika oken máme skoro do stropu, prostor jen pár cm. Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?