Nástup na schody není zároveň s příčkou - norma nebo nesmysl?

Hezký den, dle projektové dokumentaci jsme měli mít nástup na schodiště klasicky zároveň s příčkou - viz. screen projektová dokumentace příloha (mělo to vypadat viz. foto příloha) Nyní na stavbě jsme zjistili, že schody jsou zapuštěné cca 20cm od příčky. Stav. firma argumentuje tím, že dle normy na zábradlí musí být zábradlí přesazeno o cca 15-20 cm přes poslední schod. Nicméně nikdo z našich známých to takto nemá, mají to prostě zároveň. Takto by to vypadalo podle nás divně... I náš stavební dozor tvrdí, že se nikdy nesetkal s tím, aby při kolaudaci rodinného domu toto stav. úřad řešil. Na Google/Pinterestu jsem nenašel snad jediný případ kdy by to měl někdo takto zapuštěné.. Díky za rady a sdílení zkušenosti
Odpovědět
@charvat1976 No hlavně mě překvapuje, že stavební firma nedělá podle projektu. Rozuměl bych tomu, kdyby před osazením schodiště upozornili na případný renonc v projektu a počkali, co Vy na to. Ale svévolně to udělat jinak?
Odpovědět
@charvat1976 Tak ať Vám tu normu ukážou. kam chtějí zábradlí umístit?! . jediné co na stěnu budete montovat je madlo. funkci zábradlí v přízemí vám tvoři právě ta stěna dle foto a PD. ale to má vědět i Váš stavební dozor tak i stavební firma, případně stavbyvedoucí , proto si je platíte ( odbornost v oboru) stejně jako platíte za servis vozu, kadeřníka, opravu výrobku či bez vadnou věc ( s novou nefunkční televizí asi taky nebudete spokojeni )
Odpovědět
To jsou prostě ty firmy, kdy tvrdí my to děláme takhle a tak je to správné. Nesouhlasím, vy jste zákazník jsou to Vaše peníze a bude to uděláno, jak vy požadujete, ikdyby to bylo špatně a jak výše uvedeno, nedrželi se projektové dokumentace, takže předělat na jejich náklady.
Odpovědět
@charvat1976 Váš stavební dozor má pravdu, toto stavební úřad při kolaudaci neřeší, protože to ani řešit nemůže. Stavební úřad je při kolaudaci povinen prověřit, jestli je realizovaná stavba v souladu s projektem a s podmínkami stavebního povolení. Takže paradoxně pokud Vám to firma postavila jinak, tak byste mohli mít při kolaudaci problém právě s tím, že to není podle projektu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?