Rekuperace - dotace

Dobrý den, máme hrubou stavbu domu a nyní se rozhodujeme zda udělat rekuperaci, případně aspoň přípravu (rozvody) i když ji v projektu nemáme. Je možnost získat nějakou dotaci? Případně jste s rekuperaci spokojeni nebo ne je to jen drahá náhrada za otevření okna? 😁 Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud stavíte kvalitní dům na úrovni nízkoenergetického/pasivního domu, tak je rekuperace v podstatě nutnost. S rekuperací máte pořád čerstvý vzduch a stejnou teplotu. Co se týká dotací, tak NZÚ https://www.novazelenausporam.cz/nabi...
Odpovědět
Je to draha nahrada za otevreni okna. Ale bez ni ani ranu, hlavne v novem vzduchotesnem dome. Pokud Vam nevadi otvirat okna v zime a poustet ven teplo, jste schopni vetrat v noci, kazdych par hodin a dukladne, tak ji muzete klidne vynechat. Nerikam, ze to bez ni nejde. Ale jak jednou zkusite rozdil mezi spankem v nerekuperovane loznici bez vetrani, treba ve dvou dospelych a dvou velkych psech (nas pripad) a pak mate srovnani s rekuperaci, je to fakt znat. Ani bych nerekl, ze jsme byvali takhle ,,priduseni".
Odpovědět
Mate patrový dům?
Odpovědět
@martin_s ano
Odpovědět
@elimatu jsme teprve ve fázi projektu, ale rekuperace určitě plánuji. Mám v plánu napojit rekuperaci na TČ a zároveň s ní chladit. Nevím jestli už mate nějakou nabídku, ale poptal jsem Nibe a ti právě uměji na TČ napojit jejich rekuperaci. Vy už máte nějakou konkrétní nabídku?
Odpovědět
Do patrového je to náročnější a zároveň později bez rozvodů těžko providitelne. Chce to promyslet možnosti rozvodů v přízemí, pak se rozhodnout jestli rekuperací spíše ano a podle toho investovat do rozvodů.
Odpovědět
@elimatu pěkně to popsal @peju.
Odpovědět
Dotace lze získat jako na rekonstrukci, tzn. po "kolaudaci". Horší je, ze základní rozvody vyjdou většinou na minimálně 1/3 celkové ceny. Ještě je možné vyhnout se firmám, co jedou na dotace. Např. 200m2 plochy, 500m3/h, 2 servoklapky na zonovani kvůli presusovani, s rozvody, talíři, EC ventilátory, rejuperatorem, zatím bez predehrevu a jsem na cca 40 tis Kč.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?