Skříně Pax z Ikei

Zobraz úvodní příspěvek
Chystám se koupit šatní skříně PAX z IKEA. Máte s nimi někdo zkušenosti? Doporučíte mi je nebo mám připlatit a koupit u truhláře? A co montáž? Zvládne to můj nešikovný manžel nebo raději zaplatit montáž?
Odpovědět
@lubk0 to je skvely napad :-) cize ste z ikea kupili len ramy a vnutorne vybavenie? a dvere si date spravit? my mame vysoke stropy 3m, tak sa mi celkom paci tento napad, ze aj hornu plochu by sme mohli vyuzit a zaroven ju skryt... nepridas foto? :-)
Odpovědět
aj ked...tie ikeacke dvere su velmi pekne... krajsie ako robia stolari na posuvnych skriniach...
Odpovědět
Profilova fotka
Ak by niekto mal zaujem o posuvne dvere na PAX z IKEA, mam jedny nazvys - mliecne sklo, hlinikove listy (2x150cm) v 100% stave, komplet sroby, listy atd. Za symbolicku cenu...
Odpovědět
@anairda Foto ešte nemám, zatial to mám len ako otvorené riešenie ... Tj to vnutro s paxu aj s vybavením tam stojí, roldor dvere budú neskôr. Videl som to u známeho v BA, tak som sa nechal inšpirovať. Mne sa dvere tiež páčia, ale na skriňou máme ešte tiež plac, a nechcem ho nechať zbytočne nevyužitý, hlavne keď už teraz viem, čo tam dám :D Navyše si myslim, že vnutorne skrine a vybavenie od PAXu je bezkonkurenčné ... Videl som viaceré stavane skrine od roznych stolarov, ale tu variabilitu PAXu, to mať nikdy nebude :/
Odpovědět
Profilova fotka
@anairda dvere s klasickými pántmi sa vám tam nezmestia? do toho krásneho bytu by som posuvné dávala len v krajnom prípade. klasika má oproti posuvným navyše tú výhodu, že sa dá jednoduchšie premiestniť keby bolo treba, je variabilnejšia. vyskladáš to z kusov 50 a 100cm a tie posuvné sú tuším minimálne 150cm široké...
Odpovědět
@ups brasko tuzi po posuvnych :-) a uprimne - chapem ho, z toho praktickeho hladiska ;-) mne tiez posuvne po praktickej stranke viac vyhovuju. S tou variabilitou mas ale pravdu. No, u nas medzi postelou a skrinou bude cca 60 cm priestor - v pripade posuvnych ktore zaberu viac hlbky (kvoli posuvnemu mechanizmu) V pripade klasickeho otvarania dveri by tam zostalo o 5-6cm viac priestoru. (Na toto ma upozornila @evikg ) Ale zase, ked nam tym rozmyslam - ked otvoris niektore z dveri, nevies prejst dalej do miestnosti bez toho aby si ich zavrela... Kedze dvere maju 50cm a priestor medzi skrinou a postelou bude 65 cm. Cize radsej asi obetujeme tych 5-6 centi hlbky, a dalo by sa popri skrini non stop chodit, aj pri otvorenych dverach - posuvne sa mi predsa len zdaju lepsie. Inak, mne sa velmi paci ked je taky dlhy rad skrin s klasickymi dverami, je to elegosh :-) ale musi pred nimi byt dostatok miesta.
Odpovědět
Profilova fotka
@anairda jasné, tých 65 by bolo asi ozaj málo na klasické... a z praktickej stránky, my sme mali aj posuvné aj klasické, možno tie posuvné boli o kúštik praktickejšie, ale zato ohyzdné (tie naše myslím, ikeácke sú ešte v pohode :-))
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Ahoj, nemá někdo zkušenosti se skříněmi Pax, nemůžu se nějak vyznat v rozměrech. Potřebovali bychom skříně ke zdi dlouhé 227cm. To znamená, že podle rámů by vyšla jedna 150cm široká a jedna 75cm široká, ale co potom s dveřmi? Jestli to chápu dobře, posuvné dveře se prodávají jen v páru (tedy 2x 75cm široké pro skříň širokou 150cm), je možné propojit kolejnice a použít pouze 3 kusy posuvných dveří, kdy by krajní dveře jezdili po vnitřní kolejnici a dveře uprostřed po vnější?
Odpovědět
@tania ku každej skrini sú zvlášť dvere. Prepojiť sa to nedá. Jedine si dať urobiť vstavanú skriňu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte,mam otazku k PAX Zakladna skrina na sirku 49.8 ( 50) cm, a vnurotne vybavenia komplement su tiez udavane v sirke 50 cm, teda presne tak isto ako je ram, ale kedze su tam este bocne steny tak napr ten kosik alebo policka nemoze mat sirku 50 cm ale iba 47 ,...napriklad... Mate to niekto doma a mozte pomerat ake hrube su tie dosky - korpus skrine a ake siroke je potom vnutorne vybavenie? chcem si dat skrine narezat ale tak aby mi tam pasovalo vnutorne vybavenie komplement...vdaka @lubk0 @vovo
Odpovědět
Na to nie je potrebné meranie :) Stačí si na stránke vyhladať produkt vnútorného vybavenia a pozrieť si jeho POPIS ! Napríklad KOMPLEMENT Vešiaková tyč 50 CM Tu je popis: Rozmery výrobku Rám, šírka: 50 cm Šírka: 46 cm Max. nosnosť: 20 kg To znamená že šírka daného komponentu je 46 CM Pri KOMPLEMENTE 100 CM: Rám, šírka: 100 cm Šírka: 96 cm Max. nosnosť: 38 kg Takže -4 cm je rám (2cm jedna stena, 2 cm druha stena)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
Profilova fotka
Ahoj, dveře s panty pro PAX (r.2020) - jsou panty již s tichým dovíráním nebo je nutno koupit extra? Díky
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 2 letech
Ahoj, Myslite, ze je mozne prerobit otvaracie dvere na posuvne? Stolar to zvladne pri dokupeni posuvneho systemu ikea? Vdaka
Odpovědět
@amoremiro Posuvny system se prodava v Ikea zvlast?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?