Vertikální žaluzie, římské rolety, jiné zastínění

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak řešíte zastínění interiéru? Hodně se mi líbí vertikální žaluzie (třeba látkové), ale otázkou je jejich údržba? Máte s tím někdo zkušenosti? Dají se třeba prát? :) A jak se Vám líbí římské rolety (a jak je to s jejich údržbou)? Případně používáte jiné zastínění interiéru? Nechce se nám totiž do předokenních žaluzií ani rolet, ale nějaké zastínění bude třeba. Díky za odpovědi ;)
Odpovědět
Profilova fotka
žaluzie, rolety - ty jsou spíš na ven ne? venkovní jsou spíš hlavně proti přehřívání, jinak stačí interiérové. Já mám ráda japonské stěny, kombinace látky průsvitné a neprůsvitné, dají se koupit ale lepší je, si je nechta ušít z látky.
Odpovědět
díky moc za odpověď :) no, možná jsem to měla ještě trochu víc rozvést... chystáme se stavět a projektant se nás teďka zeptal, jestli chceme předokenní rolety nebo žaluzie. budeme mít baráček v klidné části, do oken nám nikdo koukat nebude. tak jsme spíš přemýšleli, jestli se na předokenní rolety a žaluzie nevykašleme (i kvůli ceně) a nebudeme to spíš řešit uvnitř v domě. mně se líbí ty vertikální žaluzie (je super, že se dá regulovat zastínění a v létě tam přes den nebude tma jako v jeskyni) a navíc můžou být i látkové a to vypadá moc hezky... na ty japonské stěny jsem se taky dívala, na fotkách jsou taky nádherný, ale dají se taky regulovat? a hlavně si říkám, jak budou vypadat třeba za 10 let? představa, že látku za 10 let ani jednou nevyperu, mě trochu děsí :) ale nevím, čím bych to měla čistit a udržovat v čistotě.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?