Záclony ano či ne? Co ty látkové žaluzie?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj,zařizujeme si byteček a stále se rozhoduji zda si dát záclony nebo ne.Hrozně se mi líbí takové látkové žaluzie-rolety(hodně je dávají v pořadu na primě Jak se staví sen)dá se to vyhrnout až nahoru nebo si to můžu nechat v jakékoliv výšce, viděl jste to někdo nebo máte s tím zkušenosti?ale zase mám obavy aby to nevypadalo blbě bez záclon v bytě.Přeci jen záclony dělají v hodně dýlkách a nedýlkách :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Bydlím ve 3. patře panelového domu. Naproti v nižším jednopatrovém domě záclony nemá nikdo až na jednu starší paní. V prvním bytě jim vidím přímo do postele, a jelikož zhasínají jen když spí, vidím všechno. A tím myslím úplně všechno. V druhém bytě jim vidím do obýváku na sedačku, nad kterou mají na zdi názvy světových metropolí. Jedí tam, válí se tam, zívou tam. A podobné je to i v bytech ostatních. Jen do bytu starší paní přes záclony nevidím. Někomu možná nevadí být doma jak na výstavce, někomu to možná ani nedochází. Já mám rád soukromí, takže hlasuju pro záclony. Okno do vlastní zahrady je samozřejmě věc jiná. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@alikc Nejsi ty tak trochu voyer? :-D Ne, neber to zle, sama vím, že člověk občas zahlédne nedobrovolně něco, o co nevědomky zavadí pouhým okem. Já záclony v celém domě nemám nikde, máme na oknech klasické žaluzie. Na parádu to moc není, ale svou funkci to plní. Jelikož přízemí je spojený obývací pokoj s kk, a do kuchyně bych si záclony nikdy nedala, tak by vypadalo hloupě, mít na dvou oknech záclony a na dvou ne. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti a nenechavou kočku (která už v jednom z bývalých bytů záclony dokonale zřídila), tak žaluzie byly logickou volbou z hlediska praktičnosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@jenny.kay :-D No to teda fakt nejsem, ale když jdu kolem okna, tak se logicky podívám ven a to nejde nevidět. Ne že bych tam stál a pozoroval je, to ne. My máme taky žaluzie plus ještě ty záclony k tomu. :-D Střídáme to podle ročního období. V létě krátké záclony a žaluzie dole, v zime delší záclony a žaluzie vyhrnuté. Pokud bych měl, jakože bych ho nechtěl, vyloženě moderní byt, tak bych záclony asi taky nedával. Ale u nás když se sundají na praní, tak je to tam strašně neútulné. Je to o zvyku. :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Něco takového se mi právě líbí, jen nevím jestli by to vypadalo dobře na velkém okně. Vy to máte jen na takových malých?
Odpovědět
Jenom na takových menších v pokojích, na okně v obývacím pokoji záclony nemám jen po stranách závěsy barevné, aby se večer zatáhly.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Zdravím, oživím diskusi. Řeším záclony a chci se zeptat zda nemáte zkušenost s touto firmou https://www.dante.cz/Zaclony/ Jde mi o to, abych koupil dobře záclony. Sice teď frčí všelijaký druhy závěsů a pohyblivých stěn a já nevím čeho, ale já jsem na klasiku a okno bez záclony mě přímo děsí. Díky moc!
Odpovědět
Z Dante jsem parkrat objednala a vse bylo v poradku.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@brudracz píšu možná pozdě, ale z Dante mám všechny záclony a závěsy doma... Skvělá práce, jen to byl trošičku porod zaměřit a naházet do tabulek . 😂
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?