Jímka na dešťovou vodu + ruční pumpa

Profilova fotka
Dobrý den, do budoucna řešíme jímku na dešťovou vodu na zahradě bez elektřiny (v nouzi benzínový generátor) a proto chceme ruční pumpu. U jedné firmy jsem sice ruční pumpu viděl, ale cena byla astronomická (14.000 oproti normální ceně cca 6.000). Co řešíme je to, jak pumpu umístit. Většinou je pumpa přidělána k pevnému víku studny, ale ty nádrže na dešťovou vodu jsou většinou plastové a těžko jen tak na ně přiděláme pumpu (navíc je tam potřeba filtračního koše apod.). Napadlo mě udělat podstavu ze ztraceného bednění kousek vedle od jímky. Ale zase ty pracovní válce pump jsou rovné a s tímto se nepočítá. Jak byste to řešili? Chceme to kromě zalévání využít i na umytí, osprchování a nechceme tedy pokaždé zapínat generátor. Předem děkuji za rady.
Odpovědět
My máme na dešťovku betonovou a ta má betonový komínek i víko, takže díra pro koš by tam udělat šla. Plastová nepřicházela v úvahu, vyplavala by a asi by nebyla pojezdová.
Odpovědět
Gardena nabízí aku čerpadla - nevím teda jak dlouho vydrží na aku fungovat.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: co si nechat svařit podstavec, něco jako stůl a k němu pak tu pumpu přišroubovat? A vymyslet to tak, aby se ta konstrukce dala zatížit, třeba betonovou dlažbou atd. Budete to mít pevné a v případě potřeby mobilní....
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn Betonové vypadají pro nás nejlépe. Sice jsem našel nejmenší 8 m3, ale voda se hodí vždy. Díky za odpověď.
Odpovědět
@advid Jsou i menší. My máme 12m3 a s dopravou i vyhrabáním a zahrabáním to vyšlo na 49000Kč https://betonovazumpa.cz/cenik a auto přijelo ze Slovenska
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@kofejn mohu se zeptat na cenu jímky? Máte ji napojenou i na ČOV?
Odpovědět
@jowana ČOVku nemáme, u nás je kanalizace. Jímka i s dopravou a zemními pracemi byla za 49000Kč
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?