Jímka/septik s přepadem, máte ji? Jak velkou?

Zobraz úvodní příspěvek
Máte někdo jímku nebo septik s přepadem? Jak velkou? Jak často vyvážíté "husté"? Kolik stojí vývoz? Sestra staví v obci, kde není a ani dlouho čistička nebude a vlastní čov je pro ně dost velká investice...
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 no s tím povolováním to není tak úplně stejném. Protože třeba mě ČOV vodoprávní úřad nepovolil, ale septik s biofiltrem a jímkou ano. Ale proč, to netuším..m
Odpovědět
@ondra_ondra Tak u nás je určitě možné obojí, dřív se dávaly spíš septiky, teď zase víc ČOVky. Docela by mě zajímalo, proč vodoprávní úřad nepovolil ČOVku, třeba by mi to pomohlo se rozhodnout 🙂
Odpovědět
@noemi77 někdy nepovolí z toho důvodu, že je špatná jílovitá půda, která nevsakuje.
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 jenom teda u té ČOVky dostanete povolení na dobu určitou, myslím, že se dává na 10 let. A chtějí odevzdávat ročně rozbor vody. Teda takhle mi to tvrdil projektant.
Odpovědět
@ondra_ondra To není úplně pravda, jde jít přes paragraf 15a (více tady: https://www.cisteniodpadnichvod.cz/do...), a pak je to na neomezenou dobu. Týká se to septiků i ČOV, jen těch septiků, které splňují certifikaci, asi moc nebude.
Odpovědět
@adula000 My nevsakujeme, vypouštíme do dešťové kanalizace. Každopádně to bych pochopila, že nepovolí septik (který třeba nemusí splňovat hodnoty pro vypouštění do podpovrchových vod), ale proč nepovolí ČOV, ale septik ano, to mi hlava nebere...
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 hele, mně taky ne, já bych pochopil, že nepovolili vsakování. Ale zamítli i verzi s akumulační jímkou a vodou určenou na zálivku.... A povolili soustavu se septikem. Minulý týden řádně zkolaudováno.... Ale jak říkám, kdyby to šlo, tak i přes vyšší pořizovací náklady bych upřednostnil ČOVku
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?