Kanalizační šachta

Dobrý den, mám dotaz - jsem úplný laik. Pořizuji pozemek,kde je k jeho hranici vyvedena přípojka na kterou je nyní nutno napasovat kanalizační šachtu. Bohužel přípojka je v hloubce 3,3 metrů a požadavek na průměr šachty hlubší než 1,5 má vodárna 1000 mm (materiál nestanovují). Máte někdo zkušenost, jak realizovat takto hlubokou šachtu? Mám cenovou nabídku na betonovou šachtu hlubokou 1,8 metrů a k ní 2 nástavce (výška 1000mm + výška 700 mm) - bez montáže a bez výkopů pouze materiál celé této šachty je 55 tis bez DPH. Práce k tomu je dalších 50 tis...Nevím, zda neexistuje nějaká možnost buď plastové šachty nějaké samonosné bez nutnosti obetonování, ale jdou i plastové šachty prodlužovat nějakými nástavci? Většinou jsem našla šachty jen do hloubky 1,5 metrů. Nebo nějakým "kolenem" se připojit na přípojku a trubkou táhnout ho do výšky 1,5 metrů a teprve tam usadit šachtu? Ale zase tam je nutné asi dodržet nějaký sklon, aby to pak vše odtékalo. Můj dotaz tedy zní: jak vyřešit připojení se na přípojku hloubokou 3 metry? Zda použití plastové šachty je možné (koleno,nebo nějaké nástavce) a zda by to vyšlo cenově výhodněji než betonová šachta s nástavci. Jde mi o to najít cenově nejvýhodnější možnost šachty do takové hloubky. Moc děkuji za každou zkušenost
Odpovědět
Jasne že existujou, Rehau, Osma apod... Dno musí být vždy v úrovni přípojky, vtok je taky u dna, tam pak jde nadimenzovat spadiště před vtokem abyste z domu dodrželi předepsaný spád.
Odpovědět
@terezkav 50 tis bez DPH za den práce? To je hnus... V silnici jsem měl odpad cca v 2,5 m hluboko, cca 4m od toho mám jednoduchou levnou plastovou šachtu s hloubkou cca 60 cm. Mám ale domek 2m od silnice. Tedy, z domu do revizní šachty jsem v hloubce cca 50-60 cm pod povrchem a potom je sešup do místní kanalizace do té hloubky 2,5 m. Tedy, já osobně bych šel tou variantou, kterou zmiňujete a pokud to spád dovolí, jít se šachtou výš a potom udělat sešup do kanalizace. Nevím, jak plánujete domek, zdali to spádově vyjde, ale odpad teoreticky nemusí být ani v nezámrzné hloubce, je tam teplo 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
Dobrý den, zkusím oživit vlákno. Ještě jsem neviděla projekt, ale sousedka má šachtici na veřejnou kanalizační přípojku, ale dál se nehla, protože jí majitel pozemku, který kupuji nedal souhlas. Já se ptám: Pokud to bude technicky možné, souhlas jí dám, protže po cestě je studna a bude tam stát dům. Ale chtěla bych využít situace a připojit se také - mohu přímo k ní do šachtice nebo to musí mít každý svoji?
Odpovědět
@hankade A co na to říká správce kanalizace (asi VaK nebo obec)?
Odpovědět
Profilova fotka
No paní na úřadě mi řekla, že to SMVAK nedovolí, že budu muset udělat novou. Takže požádám a uvidím.
Odpovědět
Profilova fotka
No vlastně nevím čí je to majetek - oni to udělali v rámci toho, když to dělali v obci, tak to udělali pro ty co se přihlásili. Ale nevím čí to je pak majetek - jestli těch osob, zkusím to, jestli město, ti asi nepovolí
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?