KG TRUBKY (SVISLÉ SVODY V NATVRDO V BETONU)

Ahoj, Až později jsem zjistil, jak jsem dělal základovou desku, tak jsem svislé svody KG TRUBEK cca 15 cm jsem zabetonoval natvrdo do betonu. 15 cm byla výška betonu desky. Jinak celá ležatá kanalizace je pod deskou obsypaná pískem. Pouze těch 15 cm je v betonu. Bohužel až později jsem zjistil, že se KG trubky obalují například miralonem nebo větším průměrem KG trubky. Bohužel jsem to tak neudělal. Můžu mi to v budoucnu něco udělat? Každý říká něco jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
@kopretina397 neudělá to nic... nebál bych se toho... případné malé pohyby se vychytají v hrdlech...
Odpovědět
@kopretina397 Jedná se o naprosto běžné řešení a naopak nedoporučuju dělat dvojité prostupy, nebo dávat tu zbytečnou "dilataci" protože se to pak pracně izoluje. Ty KG to prostě vydrží (prakticky i laboratorně odzkoušeno-osobně 😉 ).
Odpovědět
Záleží na základových poměrech, jaké podloží máte pod tou deskou. Jak jste zakládal? Nemáte to nějak moc do hloubky kvůli málo únosným horním vrstvám? Pokud ne, tak bych se toho nebál. Pokud ano, tak Vám to může udělat velký problém. Poraďte se se svým projektantem, ten by měl základové poměry Vaší stavby znát, ten základy navrhoval.
Odpovědět
@milanq Pod deskou jílové podloží. KG jsou obsypané pečlivě pískem a z hutněné. Poslední vrstvu jsem daval makadam 16/32 a hutnil žabou.
Odpovědět
@panlorenc I laboratorně? Opravdu? Tak to jsem rád. Všichni co staví, dávali diletaci. Tohle je moje kanalizace... 2x wc,1x vana, 2x sprcha, mycka + drez. 3 x umyvadlo a odtokovy kanalek. Mam vsude KG 110. Jen WC je hned napojena na páteř 125. Snad to bude stačit.
Odpovědět
@kopretina397 Dávali diletaci?? 😄 Tak to budou pěkní diletanti 😄
Odpovědět
@panlorenc Haha pardon dilataci... teď vážně, jako opravdu jste prováděl testy?
Odpovědět
@kopretina397 S juniorem v práci (lab. FAST) jsme si udělali vzorek desky s prostupem a sledovali deformaci, pak jsme i zkoušeli zatěžovat v lisu. Takže objemové změny při zrání desky ani při zatížení jsou malé s porovnáním s tím, kolik zatížení a deformace snese KG potrubí (logicky, je to jen plast a pokud není vystaven extrémnímu mrazu ale hlavně UV, tak životnost je stejná se životností stavby).
Odpovědět
Ahoj, zkusim vyuzit tema a polozit trochu opacny dotaz....cim nejlepe vyplnit sparu mezi KG potrubim a betonem, ktera vznikla prave kvuli tomu, ze KGcko bylo pri liti desky obaleno mirelonem? Rad bych neco trvale pruzneho. diky
Odpovědět
@roxtidy Já to těsnil bitumenovým tmelem od Siga. Přišlo mi to jako nejlepší pro napojení hydroizolace. Pak jsem to ještě přetíral tekutou lepenkou, co mi zbyla.
Odpovědět
@kofejn jj, to byl jeden muj tip taky. Pak jsou jeste tmely na bazi butylu. V obou případech by mělo jít o tmely vytvářející plastický spoj, akorát nevím, jak jsou na tom konkrétně se snášenlivostí k PVC (KG potrubí)
Odpovědět
@kofejn jinak bych to chtel kombinovat s Sika® Igolflex®-101 (to pouziju zcela jiste k izolaci kopoflexovych prostupu a purenitu u dveri a hs portalu)....resp. jestli nepouzit pouze toto a zatlacit to do te spary..klidne vrstvu. a nasledne okolo KGcka udelat uplne svrchu dat "slunicko" z asfaltoveho pasu
Odpovědět
Článek se načítá
@roxtidy Butyl jsem používal k zatěsnění purenitu předsazené montáže ke zdi.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?