Kolik stojí vybudování kanalizace?

Ahoj, máme možnost koupit pozemek na hezkém místě. Problém je, že tam není obecní kanalizace a v dohledé době ani nebude. A my teď řešíme, jestli ho koupit, nebo ne. :-S Poraďte mi prosím, jak to nejlépe vyřešit - septik, čistička, něco jiného. A na kolik to zhruba vyjde. 8-) Díky moc. J.
Odpovědět
Profilova fotka
@johanka83 Čističku musí povolit obec, voda vytéká přepadem a můsí mít kam, v blízkosti by nemělo být žádné ochrané pásmo ( cena cca od 40tis ) septik, neboli uzavřená jímka je jednodušší a levnější ale zase se musí častěji vyvážet a to také něco stojí. Samotná jímka už tolik ne. Záleží o kolik je pozemek levnější a zda tam je elektrika či plyn?
Odpovědět
Ahoj, děkuju za odpověď. Je to pozemek od obce, takže s povolením by nebyl problém. Pozemek je v lokalitě levnější tak o 200,- Kč za m2. Je tam přivedena voda, elektřina a příjezdová cesta. Plyn v obci vůbec není. Mě by právě zajímala ta cená hladina za zřízení čističky nebo jímky a od čeho se ta cena odvíjí...
Odpovědět
Profilova fotka
@johanka83 o jak velký pozemek jde? ( kolik by ste ušetřili oproti jinému zasíťovanému pozemku ) Pokud má tedy přípojku vody a el. a je tam cesta, byla by sleva dobrá, pokud vám obec povolí čističku ( ČOV ) v podstatě nádoba zahrabaná do země v ní čístící mechanismus a přepadem vytéká relativně čistá voda někam do drenáže v zemi, pak není co řešit. Kamarád ji realizival a myslím, že ho stála do cca 70 tis včetně vybagrování a usazení a nějakých povolení. Septik je možná o něco levnější ale zase platíte za oodvoz fekálií. A kdyby tam byla kanalizace tak se zase platí stočný, takže ono si nevybereš.... ;-)
Odpovědět
Problém je že k mání je bud 1800m2, co je pro nás moc velké a nebo 1300m2, což už by šlo, ale je na to víc zájemců. Cena je 450kč za m2. Pokud budeme chtít ten menší, prodaj ho tomu, kdo dá víc. Šli bysme asi max na 500Kč. Slevu bysme teda nedostali a řešení kanalizace bude jako náklad navíc. Pozemky v okolí bez sítí se daj sehnat od 500Kč vejš, se sítěma od 700Kč vejš, a cca. o dva kiláky dál stojí 1000 a vejš a o čtyři kilomatry dál stojí 1500 a vejš. 8-( Takže cena je myslím dobrá. Pokud by kanalizace vyšla do sto tisíc, tak se to ještě pořád vyplatí, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@johanka83 tak i za těch 500kč/m je to pěkná cena ikdyž se připočítají náklady na čističku. Do 100tis by jste se měli vejít. Teď jde o to zda někdo nenabídne víc.... my dali za pozemek 1km od města 900/m včetně všech sítí.
Odpovědět
Moc děkuju za odpověď. Tak tohle je od města, kde teď bydlíme asi deset kilometrů. Je to taková větší obec, ale dobré spojení, je tam obchod, pošta, škola, i když pozemek je "na samotě u louky". Příští středu bude zastupitelstvo, tak tam se rozhodne. Víc jak 500,- Kč za metr nedáme, teda za celý pozemek max 700tis (tak to bude o ždibec víc než 500). Ono je pro nás i 1300m2 dost, stačilo by nám 800 nebo 1000 a to pak za 700m2 vyjde do těch 700tis. Drž nám pěstí, jsem sama zvědavá, jak dopadneme.
Odpovědět
Ahoj, náklady na čističku jsou cca 50 - 100 tis, ale není pravda že ti jí obec povolí všude, nemá na to nárok. Povoluji to vodohospodari a má to spoustu dalších ale. Dost velký pozemek pro vsak či zalévání, dostupnost potoka a jeho případně rozšíření pro samostatný spad. Mě vyšel jen projekt a posudky vodohospodářů na cca 10 tis. Měli jsme přečerpávat do potoka to pak nepovolily, takže další náklad za jímku a máme povolení přečištěnou vodu vyvážet. Dále je třeba počítat s tím že nesmíš používat běžné prostředky do domácnosti nebo dokupovat baktterie, ted že provoz čističky něco stojí (minimálně čas). Já bych počítala cca 200 tis proti pozemku s kanalizací. Nechci odrazovat jen mi nám prodaražila nečekaně čistička stavbu o víc než 100 tis a ono pak ti finance chybí. Kromě toho že většina čističek co mají lidi u nás na vesnici nefunguje jak má :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, teda to mi přijde skoro jako náš případ - kupujeme obecní pozemek 450,-/m2, měl by být s elektrikou, dešťová kanalizace a vodovodní přípojka. Takže taky budeme muset pořídit ČOV... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@johanka83 jj uvidíte zda někdo nenabídne víc, když ne bude moc v klidu vyřešit zda pozemek koupít, či nikoliv, každopádně držím palce ;-) PS.: když odpovídáš klikej na odpověz jinak se dotyčnýmu nezobrazí v notifikaci nová zpráva a pak nemůže odpovídat, pač neví kde všude psal naposled.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nás vyšla čov + jímka - máme taky povoleno vyvážení čisté vody + v lét zalévání zahrady na cca 70 tis. v provozu je asi tak rok a půl, zvlášt loni jsme se k ní chovali fakt hnusně - zapoměli jsme jít vypustit ... no a prostředky používám úplně všechny normální a funguje v pohodě. bakterie jsem také nemuseli ještě měnit. ono při správném používání je není měnit třeba nikdy - obnovují se sami .. takže za nás s čov nyní spokojenost ..
Odpovědět
Profilova fotka
@johanka83 My kupujeme také pozemek od obce, cena v okolí bezkonkurenční 550,- Kč/m2, je to 15km od krajského města. Cokoliv blíž se pohybuje okolo 900 - 1200,- Kč/m2 a v krajském městě to ani ceny nemusím psát - šílenost :-) Pozemek bude zasíťovaný - elektrika, plyn, voda, kanalizace bude vybudována. Budou zde napojeny dešťové vody a vody přečistěné malou domovní čistírnou - tak mi to napsal pan starosta. Takže si budeme také muset pořídit čovku, ale odtok máme vyřešen kanalizací, pokud to chápu správně :-) Počítám s cenou do 100tisíc korun. Pořád si myslím, že se nám to vyplatí vzhledem k ceně pozemků v okolí :-)
Odpovědět
@baraz Ahoj. Taky teď budeme stavět baráček s ČOV, tak by nás zajímal tip na dobře fungující čístičku. Je jich strašná spousta a počet lidí kterým to funguje jak má a kteří mají problémy je tak 50/50...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj,my jsme dělali klasickou jímku na vyvážení na stavební povolení,a protože pracuju v panelárně udělali jsme jí z odřezkú stropních panelů (spirollů) naskládaných na výšku,do dutin se zabetonují roxory,a pak se to celé zizoluje. Já jsem žumpu 8 kubíků pořídil do deseti tisíc,a stavebním úřadem to prošlo naprosto bez problémů. Nevím odkud jsi,ale kdyby to bylo někde v okolí Kolína nebo Kutné Hory mohl bych pomoct. Jako zaměstnanec mám tyhle odřezky široké 1,2metru za 20kč metr. Jde jen o to,aby se vyplatila doprava.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 letech
Profilova fotka
@mara72 - je ještě možnost?
Odpovědět
Profilova fotka
Cena čističky je cca 100 k včetně instalace a PD, uvažujte ještě s retenční nádrží na zalévání, zalévání z čističek lze dokud se nedělají plody, dobře je doplnit čističku o UV, pak je dobré vybrat čističku, která má certifikaci pouze na ohlasku, kdy pak stačí odběr a laboratorní zkoušky 1 krát za dva roky tzn. nižší provozní náklady. Návratnost čističky oproti jimce je 3 roky, něco si o tom nastudujete například na TZBINFO. Jestli je tohle věc, kdy řešíte zda koupit pozemek, tak rozhodně neváhejte, při dnešních cenách 4 mil. za jednoduchý dům je ta částka minimální a ceny za pozemky stále rostou...a příště už takovou možnost mít nebudete
Odpovědět
@petrkunc132 myslím, že za těch 10 let to už asi vyřešili 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?