Napojeni pračky na odpad

Dobrý den , potřebuji v tech.místnosti natáhnout odpadní potrubí pro pračku a sušičku. Ideální by bylo HT 50 ale já bych potřeboval jak pračku tak sušičku napojit na HT 32 . Myslíte že to HTačko 32 bude stačit? Děkuji za názory.
Odpovědět
@ajl007 Hadice je asi 20 tak proč by neměla stačit trubka 32.
Odpovědět
@wpavel tohle jsem si taky říkal ,ale pak jsem se podíval na Google a tam píšou norma 40 a někde i 50.
Odpovědět
@ajl007 32 se už standardně nepoužívá, musíte sám rozhodnout jestli je možné tu 32 vyměnit a dát tam 40. Největší nápor vody je asi při ždímáni a ze sušičky moc vody nejde.
Odpovědět
@wpavel 40 se ještě vleze ale 50 je už moc. Tak tam dám teda 40 . Děkuji za konzultaci
Odpovědět
Hadice má sice malý průměr, ale žene to tam čerpadlo, kdežto v odpadním potrubí může být malý spád, a když se tam udělají ještě blbě kolena, tak nemusí být ani 40 jistota.
Odpovědět
@martin_s Když je pevné napojení mezi hadicí a 40 trubkou, tak to tam žene také čerpadlo.
Odpovědět
@wpavel To čerpadlo ale nedá velký tlak, tudíž vlivem tlakových ztrát na navazujícím potrubí tento efekt zaniká.
Odpovědět
@martin_s Jaký tlak potřebujete do 40 trubky kde je spád?
Odpovědět
@wpavel V HT trubce nemá být žádný tlak. Porovnávat beztlaké potrubí s tlakovým není úplně vhodné. Stejně tak, že někdo má k vaně trubku o vnitřním průměru 15mm a odpadní už má 50mm. Pokud je to HT 40 s dobrým spádem bez ostrých kolem, tak bych se toho nebál.
Odpovědět
@martin_s Špatně jste pochopil moji otázku. Odpovím, žádný tlak nepotřebujete.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?