Tříkomorový septik + Zemní pískový filtr v praxi

Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť ohľadom reálnej skúsenosti s týmto riešením. Už niekoľko dní haldám na internete informácie, prešiel som par fór ale nenašiel som informáciu ci je to reálne bez údržbové ako píšu výrobcovia alebo sú za týmto riešením skryté úskalia. Hlavne mi ide o to ci je potreba takéto riešenie kontrolovať, pripadne dokladovať vzorkami ci revíziou ako u COV. Či reálnu výdrž filtru, zápach a pod... Prečistenú vodu by som rad vypúšťal do malého potoka na hranici pozemku alebo vsakom na pozemku. Rad by som toto riešenie na chatu. Ktorá nie je celoročne pravidelne obývaná. Kde je aktuálne stará skružová Jímka ktorá 100 percentne netesní. Druhá varianta je výmena jimky za inú klasickú betónovú keďže cez dané miesto jazdím občasne autom.
Odpovědět
Máme už 2 roky. 3 komorový septik +písková filtrace svedená do dešťové kanalizace. V naší obci není čistička v potoce kde vytýká se dělají rozbory a zatím dobrý, nepátral jsem kdo ale starostka hlásí že dobrý. V návodu je psáno každá 3 měsíce přidávat baktérie. Cítit není.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme, 3 roky, problém žádný, ale zatím je to stavba. Nicméně, zjisti si proveditelnost podle zákona. 1.8.2010 se měnil zákon o vodách a mám za to že septiky se již nepovolují, jenom v extra - extra případě
Odpovědět
Povolia nám čističku aj septik + filter. Volal som na úrad. Pán mi nevedel presne povedať ako je to s tými vzorkami. Zaujímavé, to že sa tam pridávajú baktérie som zatím niekde nečítal.
Odpovědět
mohol by mi niekto potvrdiť či vyvrátiť nasledujúce informácie. Tříkomorový septik s filtrem pro možnost likvidovat odpadní vody vsakem nebo do povrchových vod. V takovém případě se povolení řídí stejnými pravidly jako povolení domácí čistírny odpadních vod. Obecně máte na výběr ze dvou typů řízení. Klasické vodoprávní řízení s omezenou platností rozhodnutí, nebo ohlášení septiku, které úřad povolí . Ohlášení - na dobu neurčitou - 1x za 2 roky revize septiku Vodoprávní řízení - platnost 10 rokov - kontrola kvality 2x ročně / ospravedlňujem sa za dva príspevky, nevidím tu možnosť úpravy toho starého.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?